holiday- proszę o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

First 2 weeks of my holidays I spent at home.In this time mainly I read books, I met with friends and I sometimes drew . Among 16 and 23th July I was at the lakeside in beautiful place - Rybno. I was there with my aunt, uncle and cousin.It was very nicely though sometimes rained . When he was pretty weather we walked to a lakeside. Several we lendt kayaks. It was really nicely.
31th of July began next splendid time of my summer holidays.I spent him in a very bautiful country. I was in Turkey. I went there with my mum . We spent there 2 weeks . We traveled by plane. Flight from Danzig to Antalya lasted over 3 hour.Then about 2 hours we went by coach to Konakli . Konakli it's village in near Alanya. After this trip I was very tired.
Every evening I walkedalong shore with my mum.These holidays were wonderful. I think that I never don't forget it.

Chciałabym jeszcze napisać że:
- codziennie pływałam w morzu i w basenie
- w Turcji jest wiele zabytków i są wspaniałe krajobrazy
- hotel to były domki wzdłuż długiej alei
- z pokoju hotelowego było daleko do restauracji i morza
- nauczyłam się kilku tureckich słów np. cześć to....

Poniżej umieszczam jeszcze tekst po polsku aby ułatwić poprawianie.

Pierwsze 2 tygodnie moich wakacji spędziłam w domu. W tym czasie głównie czytałam książki, spotykałam się z przyjaciółmi i czasem rysowałam. Pomiędzy 16 a 23 Lipca byłam nad jeziorem w pięknym miejscu - Rybno. Byłam tam z ciocią, wujkiem i kuzynką. Było bardzo fajnie choć czasem padał deszcz. Kiedy był ładna pogoda chodziliśmy nad jezioro.Kilka razy wypożyczyliśmy kajaki. Było naprawdę fajnie.
31 Lipca rozpoczął się kolejny wspaniały okres moich wakacji. Spędziłam go w bardzo pięknym kraju. Byłam w Turcji. Byłam tam z moją mamą. Spędziłyśmy tam 2 tygodnie. Podróżowałyśmy samolotem. Lot z Gdańska do Antalya trwał ponad 3 godziny. Potem jechałyśmy autokarem około 2 godzin do Konakli. Konakli to wieś w pobliżu Alanya. Po tej podróży byłam bardzo zmęczona.
Podczas pobytu w Turcji prawie co dziennie pływałam w morzu i w basenie. Co wieczór spacerowałam z mamą brzegiem morza i zbierałyśmy muszelki. Te wakacje były wspaniałe. Myślę że przez długi czas ich nie zapomnę.
Co zauwazylam: Proszse nie tlumaczyc slowo w slowo z polskiego - bo tak sie nie robi. Kazdy jezyk ma swoje.

THE first 2 weeks of my holidays I spent at home. 'In' (dlaczego 'w'? AT this time I mainly 'I' (niw mowimy 'mainly I' tylko 'I mainly' read books. I met with friends and I sometimes 'drew' (drew na koncu zdanie dla mnie wyglada jakbys cos wyciagala, np pieniadze z ATM - I drew some money out itp. Trzeba cos zmienic)
'Among' (prosta kalka z polskiego 'pomniedzy' tutaj) BETWEEN THE 16TH and
THE 23th OF July I was at the lakeside in A beautiful place - Rybno.
It was very nicely though sometimes IT rained . When 'he' (nie rozumiem kto byl ladny? jakis chlopak? - od kiedy na 'weather' mowimy 'he?) 'was pretty weather' (to trzeba zmienic) we walked 'to' BY a lakeside.
'Several' (zle slowo) we 'lendt' (ortog ale i tak zle slowo) kayaks. It was really 'nicely' (prosze przypomniec sobie ktora czesc zdania tutaj powinna byc).
ON THE 31th of July began THE next splendid time of my summer holidays. I spent
'him' (ale od kiedy na holiday mowimy 'him' - dlaczego nie 'her' - prosze poprawic i nie pisac bzdur) in a very 'bautiful' (ortog) country.
We spent 'there 2 weeks' (zla kol slow ..2 weeks there) . We travelLed by plane. THE flight from 'Danzig' (po jakiemu my tu piszemy - czy to jest ang. nazwa na miasto?) to Antalya lasted over 3 'hour' (tutaj jest potrzeba l. mnogiej..3 to nie jedna). Then (tu cos brakuje ...FOR about 2 hours we went by
coach to Konakli . Konakli 'it's' (co to jest - prosze pisac w calosci - wtedy zobaczysz, ze to nie tak, tutaj IS A village 'in' (niepotrr) near Alanya.
Every evening I walked along THE shore with my mum.
I think that I WILL never don't forget 'it' (ale wczesniej piszesz 'these' - to dlaczego tutaj l. poj?).

« 

Studia językowe

 »

Programy do nauki języków