Proszę o pomoc. Opowiadanie.

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem na poziomie pre-intermediate i mam do napisania opowiadanie, które idzie mi fatalnie. Na razie napisałam tylko parę zdań, które miło by było gdyby ktoś sprawdził, bo jeżeli ta część jest tak beznadziejna, jak mi się wydaje, to wybiorę jakiś prostszy dla siebie temat. A więc, moja radosna twórczość:

I’d like to tell you about my last expedition to Amazonia in 2007. I went there with my fourth friends. We knew each other (a może we've known??) very well because we were studied together in the same univerity.

No i zaczynają się schody :(, w nawiasach napisałam, to co chciałam napisać w j. angielskim ;):

The principal destination of our journey (główny cel podróży) was looking for fragments of dead dinozaures (szukanie szczątków dinozaurów) which lived (które zamieszkiwały) in Amazonia 70 mln years ego. So, when we arrived to Monaus, we rent a ship, because we had to sail downstream the Amazon river (musieliśmy popłynąć w dół rzeki). The cruise was very exciting (podróż statkiem była bardzo ekscytująca).

Na razie to wszystko :) Błagam o pomoc :)
patrzę na to, co napisałam i wydaje mi się, że jednak chyba powinno być w tej pierwszej części "we were studying"??
** university - zgubiłam literkę :]
I'd like to tell you about my last expedition to Amazonia in 2007. I went there with my fourth friends. We knew each other (a może we've known??) very well because we were STUDYING together in the same univerSity. - MASZ RACJĘ, 'WERE STUDIED'= 'BYLISMY STUDIOWANI'

The principal PURPOSE (destination to miejsce, do ktorego jedziesz, szukanie nie jest miejscem) of our journey was looking for fragments of dead dinoSaurs which lived in Amazonia 70 MILLION years Ago. So, when we arrived IN Monaus, we rentED a ship, because we had to sail downstream the Amazon river. The cruise was very exciting.
Dzięki :) W takim razie piszę dalej. Dalsza część historii będzie straszna :D
>>>I went there with my fourth friends. (nie rozumiem sens tego zdania). Dlaczego napisalas 'FOURTH' jak ma byc 'FOUR'
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie