Proszę o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
"Finding Neverland" is a drama film. The film is directed by Marc Forster.
It's a story about boy whose woudnt growing up.
James Barrie ( Johnny Deep) have a wine Marry ( Radha Michell), beautiful house and dog. But James isnt happy. He write book and play but arent good. Everything are changed one day, when accidentally meets in park widow Sylwia Lilwelyn Davies ( KAte Winslet) and her four sons. James feel neccessary somebody. He becomes member of famylly and real Sylvia's friends. Thereby they are become feature scandals, and Marry split with James. Sylvia's mother Emma du Maurier, object to the amount of time Barrie spends with the Llewelyn Davies family. Emma also seeks to control her daughter and grandsons, especially as Sylvia becomes increasingly weak from an unidentified illness. James write the succesfull play about Peter and Neverland.

Byłabym bardzo wdzięczna za sprawdzenie tej recenzji. Co o niej sądzicie?
mogę liczyć na jakąś pomoc?;D
ja juz to dzisiaj poprawilam. Dziecko, nie wklejaj tego samego co chwileczke, a naucz sie czytac odpowiedzi. Na drugi raz juz sie nie bede fatygowala, bo widze, ze mnie to jakos nie wierzysz.
dzięki za poprawę, nie zdążyłam przeczytać tamtej odpowiedzi, poza tym wydawało mi się że TEN wpis sie nie wysłał i napisałm ten drugi.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie