czy dobrze napisałam?

Temat przeniesiony do archwium.
Twój kolega organizuje wieczorem spotkanie towarzyskie. Zostałaś zaproszona na nie wraz z rosyjską koleżanką,która gości u Ciebie. Niestety, koleżanki nie ma w domu. Zostaw dla niej WIADOMOŚĆ, w której:

-informujesz o zaproszeniu Was,
-piszesz gdzie odbywa się impreza,
-radzisz jak ma się ubrać,
-piszesz co powinna wziąć ze sobą.


Napisałam to tak:

Olga,
We are invited to the party. The party is at Kate two floors higher. Get dressed elegantly. Take some food with you.

Love,
Marysia




Proszę o poprawienie tej wiadomości.. z góry dziękuje.
Ja mam do napisania rozmowę zgodnie z instrukcją.

W trakcie pobytu w Szkocji twój znajomy proponuje ci kilkudniową wycieczkę w góry.
Pomysł nie bardzo ci się podoba.
W rozmowie:
*podziękuj za zaproszenie
*wyjaśnij,dlaczego nie podoba ci się ten pomysł
*zaproponuj inną formę wspólnego spędzenia czasu.

Proszę o pomoc tego napisania i dziękuje z góry
Przestań spamować po całym forum. Nikt Ci tu zadania nie odrobi.
Ty akurat nie a może ktoś będzie dobry i mi pomoże.
Nikt nie bedzie odwalal roboty za leni.
ALE CZY DOBRZE NAPISAŁAM???
>>>Ty akurat nie a może ktoś będzie dobry i mi pomoże.
Ja jestem DOBRA, w niektorych rzeczasch naprawde wspaniala, ale nie mam zamiaru odwalac prace za zawodowych LENI ktorzy nie maja zadnego WSTYDU.
Olga,
We are invited to the party. The party is at Kate'S two floors ABOVE. Get dressed elegantly. Take some food with you.

W pierwszym zdaniu nie podoba mi sie 'the' - czy chodzi o przyjecie, na ktore chcialyscie byc zaproszone? lepiej 'a party at Kate's two floors above'.
take some food - nie jest zbyt ogólne? wezmie mleko i ogrorki kiszone? napisz cos bardziej konkretnego, jakie jedzonko moze sie przydac?
sugerowalabym "BRING some food ...
z tym a/the, to (moge sie mylic, wiec z gory przepraszam), ale nie jest przypadkiem tak, ze gdy damy 'a party' to bedzie to oznaczalo: 'na JAKIES przyjecie", a wlasnie uzycie 'THE' tutaj pozwoli nam myslec, ze to jakas konkretna impreza (bo u Kate, ktora zalozmy znamy), a nie 'jakas, gdzies'?

xx
the party = na to przyjęcie, co wiesz., tzn. znaczy, że adresatka wie, o które konkretne przyjęcie chodzi, bo np. autorka listu wczesniej jej o nim powiedziala.
Czyli 'ta zołza Kate jednak zaprosiła nas na to przyjęcie'
aaaaaa, faktycznie :) understood ;-) xx
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie