Kilka wyrażeń do przetłumaczenia.

Temat przeniesiony do archwium.
Prosiłabym o przetłumaczenie;

1. it's no use
2. it's (no) good
3. it's (not) worth
4. what's the use of
5. there's no point in
http://web1.ling.pl/index.html#words?act[0]=1&word[0]=it's%20no%20use&lang[0]=
aha dzięki.
jakbym mogła znaleźć tam tego czego szukam to bym nie zadawała debilnych pytań.
Cytat: zielonamila777
aha dzięki.
jakbym mogła znaleźć tam tego czego szukam to bym nie zadawała debilnych pytań.

Patrz, a mi sie chyba udalo:
http://web1.ling.pl/index.html#words?act[0]=1&word[0]=use&lang[0]=

it's no use going there nie ma sensu tam chodzić;
przepraszam, że ośmieliłam się na próbę uzyskania pomocy.
w każdym razie dziękuje.


Cytat: zielonamila777
aha dzięki.
jakbym mogła znaleźć tam tego czego szukam to bym nie zadawała debilnych pytań.

Cóż, może warto wspomnieć nauczycielowi, aby nauczył jak się używa słowników? Na tym forum są dowody na to, że większość populacji gimnazjalnej i, o zgrozo, licealnej nawet, tej umiejętności nie posiada.
super, jesteście tacy świetni i wszystkowiedzący.
każda próba uzyskania pomocy zawsze spełza do uświadamiania nas że jesteśmy debilami, leniami i generalnie wszystko co najgorsze, a może ktoś nie jest orłem z angielskiego, za to jest w czymś innym dobry...a czasami bywa tak ze faktycznie niektórych wyrażeń nie można znaleźć w słowniku...
Cytat: zielonamila777
super, jesteście tacy świetni i wszystkowiedzący.

E tam. jedynie czasem troche zlosliwi. i tez nie wszyscy i nie na raz.

każda próba uzyskania pomocy zawsze spełza do uświadamiania nas że jesteśmy debilami, leniami i generalnie wszystko co najgorsze,

widzisz, to zdanie jest z gruntu nie prawdziwe, bo jest zbyt duzym ogolnieniem. To tak jakbys uzywala argumentow typu 'bo ty zawsze/bo ty nigdy'. akurat sporo osob dostaje tu pomoc

a może ktoś nie jest orłem z angielskiego, za to jest w czymś innym dobry...a czasami bywa tak ze faktycznie niektórych wyrażeń nie można znaleźć w słowniku...

Swieta prawda. Co nie zmienia faktu, ze te ktore podalas sa w slowniku
edytowany przez thecheshirecat: 19 wrz 2010
sorry komp sie nie posluchaj
edytowany przez thecheshirecat: 19 wrz 2010
wtvr, być może faktycznie nie posiadam umiejętności korzystania ze słownika.
bb.
Najwidoczniej.
Cytat: zielonamila777
super, jesteście tacy świetni i wszystkowiedzący.

Jesteśmy więc korzystaj póki możesz.
Bo gdy wprowadzą funkcję moderatora na forum, to zostaną tu sami polityczno-poprawni i intelektualny poziom forum poleci w dół na łeb i szyję.
edytowany przez eva74: 19 wrz 2010

[/quote]
Bo gdy wprowadzą funkcję moderatora na forum, to zostaną tu sami polityczno-poprawni i intelektualny poziom forum poleci w dół na łeb i szyję.[/quote]

Jakiego moderatora? Bedzie moderator? A dlaczego polityczna poprawnosc ma sie rownac obnizonemu poziomowi intelektualnemu?
Cytat: thecheshirecat
Jakiego moderatora? Bedzie moderator?

Funkcja podobno już gotowa.

Cytat: thecheshirecat
A dlaczego polityczna poprawnosc ma sie rownac obnizonemu poziomowi intelektualnemu?

Zrobi się nudno. Nuda nie sprzyja rozwojowi intelektualnemu. Ja na pewno stąd odejdę wtedy.
Zrobi się nudno. Nuda nie sprzyja rozwojowi intelektualnemu. Ja na pewno stąd odejdę wtedy.

Czekaj, bo dalej nie rozumiem, dlaczego polityczna poprawnosc ma prowadzic do nudy?





Cytat: eva74
Zrobi się nudno. Nuda nie sprzyja rozwojowi intelektualnemu. Ja na pewno stąd odejdę wtedy.

Evo74, proszę mnie nie straszyć. Czas do łóżka, a Ty z takimi zdaniami. Będą mi się horrory śniły.
Jakiego moderatora?
Bedzie moderator?
Funkcja podobno już gotowa.

Be careful what you wish for....

Ale zeby bylo to wszystko extra sprawiedliwe, powinnismy miec wybory uzytkownikow forum na funkcie moderatora. Osobe ktora jest albo bedzie zawsze sprawiedliwa dla wszystkich i co najwazniejsze nie moze byc kupiona.
-
.......super, jesteście tacy świetni i wszystkowiedzący....

Dopiero zauwazylam zdania pochwaly dla wszystkich pomagajacych na tym forum. Tak, moge to potwierdzic 'jestesmy swietni i wszystkowiedzacy'- a czy moze ty wiesz inaczej?
Chyba nie wiesz z kim masz do czynienia.
Na drugi raz, zanim zaczniesz pisac tu glupoty to uzyj ta jedna czujaca jeszcze szara komorke zanim zaczniesz cos bazgrac, bez tego tylko potwierdzasz nam swoj poziom.
Cytat: terri
Jakiego moderatora?

Ale zeby bylo to wszystko extra sprawiedliwe, powinnismy miec wybory uzytkownikow forum na funkcie moderatora. Osobe ktora jest albo bedzie zawsze sprawiedliwa dla wszystkich i co najwazniejsze nie moze byc kupiona.
-

Kazdego mozna kupic.
Na innym portalach jest opcja oceniania komentarzy (plus/minus przy poscie) i podejrzewam ze jak jakis post przekroczy pewna ilosc negatywnych ocen to jest zaslaniany z opisem 'komentarz ponizej poziomu' i to jest fajne. Chociaz mnie takie zasloniete zawsze najbardziej interesuja...
>>>>Kazdego mozna kupic.
Widze, ze powolujesz sie na slowa Noel Coward (nie Noeala Cowarda) ktory powiedzial ze 'everybody can be bought' - tylko, ze trzeba dokladnie 'za ile' . Kiedy chodzi o mnie, to w rachube nie ida tylko pieniadze....

>>>>Na innym portalach jest opcja oceniania komentarzy ..
Gdyby taka opcja tutaj istniala, to ja sama dawno bym juz wyleciala jak ta rakieta w powietrze...chociaz wg mnie (jak i niektorych ktorych imiona nie moge ujawnic) ja jestem bardzo slodka i lagodna, ze az 'butter wouldn't melt'.
A dlaczego Nie Noela Cowarda? To kobieta?

Ee, nie martw sie, jakby juz stos zaczynal plonac to Ci moge plusowac w ramach polewania woda, zeby rakieta nie odpalila ;)
>>>Ee nie martw sie, jakby juz stos zaczynal plonac to Ci moge plusowac w ramach polewania woda, zeby rakieta nie odpalila ;)[/quote]

..dzieki, tylko musialabym uwazac na tych ktorzy by rzucali Molotow cocktails zeby szybciej ta rakieta wystrzelila. ;-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego