przepisy bhp

Temat przeniesiony do archwium.
Nowa praca, kiepskie umiejętności i tekst do przetłumaczenia. Kto pomoże? :(


Wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej pracowników firm zewnętrznych wykonujących prace na terenie XYZ

1. Na terenie zakładu obowiązuje zakaz palenia tytoniu i używania otwartego ognia z wyjątkiem miejsca do tego wyznaczonego.

2. Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu na terenie zakładu. Osoby, u których istnieje podejrzenie spożycia alkoholu, nie będą wpuszczane na teren zakładu.

3. Prace niebezpieczne pożarowo wykonywane na terenie zakładu mogą odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami z zakresu bhp i ppoż. oraz instrukcjami zakładowymi za zgodą pisemną Głównego Inżyniera zakładu i Specjalisty ds. Bhp i p.poż. lub osoby przez nich upoważnione (procedura BR/P-05.00).

4. Wszystkie prace wykonywane przez pracowników firm zewnętrznych mogą być wykonywane przez pracowników posiadających obuwie robocze z podnoskiem ochronnym, aktualne szkolenia z zakresu przepisów bhp i ppoż. Imienną listę pracowników dostarcza Kierujący grupą pracowników Pracownikowi Ochrony, na tej podstawie wydane zostaną identyfikatory.

5. Wszyscy pracownicy firm zewnętrznych zobowiązani są do noszenia identyfikatorów. Wszyscy muszą posiadać przy sobie wymagane uprawnienia.

6. Prace należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie BHP i Ppoż.

7. Zabrania się blokowanie dróg i wyjść ewakuacyjnych, tablic systemu sterowania oraz sprzęt p.poż.

8. Podłączenie urządzeń i maszyn do sieci energetycznej zakładu może odbywać się w miejscach i w sposób określony przez i za zgodą pracownika utrzymania ruchu.

9. Po zakończeniu pracy wszystkie urządzenia firmy zewnętrznej należy odłączyć z napięcia a miejsce pracy uporządkować.

10. Przed przystąpieniem do pracy pracownicy firmy zewnętrznej będą poinstruowani przez pracownika XYZ (Opiekuna lub Specjalistę ds. BHP) o przepisach obowiązujących na terenie zakładu a w razie konieczności o rozmieszczeniu podręcznego sprzętu przeciwpożarowego, urządzeń przeciwpożarowych oraz technicznego systemu zabezpieczenia przeciwpożarowego.

11. Pracownicy firm zewnętrznych, wykonujący prace i mający styczność z substancjami chemicznymi znajdującymi się na terenie zakładu lub które będą używane w czasie wykonywania prac, muszą zapoznać się z kartami charakterystyk tych substancji. Karty te są dostępne u Lidera obszaru w którym prace są wykonywane lub Specjalisty ds. BHP.

12. Firma XYZ posiada certyfikat ISO 14001 w związku z dbałością firmy o środowisko zobowiązuję pracowników firm zewnętrznych o przestrzeganie zasad segregacji odpadów zgodnie z opisami na pojemnikach.

13. Wykonywanie zdjęć i filmowanie bez uprzedniego zezwolenia Dyrektora zakładu jest zabronione.

Oświadczam, powyższe że przeczytałem informacje i zalecenia
Data, podpis oraz pieczątka Kierownika robót firmy zewnętrznej
firma tlumaczeniowa
naprawdę wierzysz, ze przypadkowa osoba na forum dobrze przetlumaczy za darmo dokument o znaczeniu prawnym?
to nie tekst prawny ani zawiły techniczny schemat, nie liczę na nic. uprzejmie proszę o pomoc. Nie każe Ci tego tłumaczyć ani nie oczekuję porad. Trochę ludzkiej empatii życzę.
" Podłączenie urządzeń i maszyn do sieci energetycznej zakładu może odbywać się w miejscach i w sposób określony przez i za zgodą pracownika utrzymania ruchu."

oddasz złe tłumaczenie, ktoś źle podłączy, coś się stanie, ale ten ktoś nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności ,bo dostał tekst angielski, który znaczył coś innego niż tekst polski.
ten tekst i tak idzie do sprawdzenia, nikt nie wydrukuje i nie odda pracownikom mojej wersji bez sprawdzenia. Wiec nikt nie bedzie pociagniety od odpowiedzialności. Podoba mi sie wasze zaangażowanie :) to miłe, że się martwicie. Sęk tylko w tym, że zlecono to mnie a ja chciałabym wypaść w miarę i oddać coś co ma sens większy niż mniejszy :) Tylko tyle.
"Sęk tylko w tym, że zlecono to mnie a ja chciałabym wypaść w miarę"

Ręce opadają.

daruj sobie i racz nie odpowiadać :) pewnie i tak nikt nie odpisze, oprócz Ciebie więc sprawę i temat uważam za zamknięty. Pa
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Business English