LIST MOTYWACYJNY- czy ktoś może mi sprawdzić czy jest dobrze napisany?

Temat przeniesiony do archwium.
Planujesz studiować ekonomię i marketing na jednym z uniwersytetów w UK.
- podasz cel i poinf. czym się zajmujesz
- opiszesz swoje zaint. i wspomnisz o swoich osiągnięciach
- podasz powód. dla którego chcesz podjąć studia i uzasadnisz dlaczego jesteś dobrym kandydatem na wybrany kierunek studiów
- wyrazisz nadzieję na przyjęcie twojej kandydatury i poinf. o załączonych dokumentach

Dear Sir/Madam,
I am writing in connection with study economy and marketing at your university. I graduated ftom last month high school and now I am looking for a part-time job. In addiction to I like photograph people.
I am interestand in finance and trade. I have been working for about a year as a sales representative at the private company my uncle. I gainted there a lot of valuable proffesional experience and I get promoted.
My reason for applying for your university is that I am open to new challenges. I am abservant and enjoy learning both in a team and individualy. I believe in my experience and I know it is a good filed of study for me.
I hope that you will consider my candidacy positive.
I am enclosing my application form and a photograph.
I look forward to hearing from you.
Yours faithfully, XYZ
Robisz błędy:

pisze w zwiazku z studiowac gospodarkę ...
Ukonczylem zeszly miesiac szkola srednia ...
W uzależnieniu od lubie forografia ludzi
interesumiem sie finansami...
... w prywatnej firmie mój wujek
zysktałem tam dużo zawwodwego doświadczenia i dostaję awans
...do ubiegania się o państwa uniwersytet
jestem aważny ... i indywiduanie
... jest to dobry wypełniony
nie pisze sie 'licze na pozytywne rozpatrzenie 'itp. ZDANIE DO USUNIECIA
po co zalaczasz zdjecie? jezeli nie jest wymagane, to nie zalaczaj, jezeli jest wymagane, napisz '...as required'


treśc jest też do kitu. Najpier piszesz, że szukasz pracy i że lubisz fotografowac, potem dopiero o zainteresowaniach zwiazanych z kierunkiem studiów. Jako powod checi do sutsiowania podajesz, ze lubisz wyzwania. Zastanow sie, kto chce miec takiego studenta 'chce u was studiowac, bo lubie wyzwania'. Odpowiedź uczelni: idz na wyprawe w Himalaje, wyzyj sie, a potem pokaz, ze intereuje cie to, co tu wykladamy.

Odrzucilbym takie podanie jako niepowazne.
Skoro jestes sales rep, to czemu szukasz pracy?
według mnie troche za surowo oceniasz, Mg. To jest zadanie maturalne, wiec trzeba przedstawić jakieś w miare sensowne zwiezle informacje wedle tych 4 podpunktów i jeszcze pamietac o limicie słów.
tak, nie zwracalem uwagi na te punkty.
@autor - zignoruj uwagi do tresci, uklad pracy jest zgodny z poleceniem

To niestety znaczy, ze wykonanie polecenia moze doprowadzic do stworzenia tekstu, ktory przepadlby w normalnym zyciu.
Cytat: mg
To niestety znaczy, ze wykonanie polecenia moze doprowadzic do stworzenia tekstu, ktory przepadlby w normalnym zyciu.

Coś za coś. Trzeba się jednak skupić na tym, aby przekazać te informacje i jednocześnie zadbać o zwięzłość. Ja miałem straszne problemy, bo zawsze pisałem dwa razy więcej i później było kreślenie z liczeniem.
edytowany przez zielonosiwy: 13 kwi 2014
nie 'coś za coś' - tu nie ma winy piszącego, ale autorzy egzaminu każa tworzyć nierealistyczne teksty.
"coś za coś" w sensie - nigdy forma egzaminu nie będzie tak idealna, aby realnie sprawdzała wiedzę egzaminowanego.
prosiłam o sprawdzenie i ewentualną pomoc, ale widocznie wszystko jest źle z tego co piszecie. to ja nie mam pojęcia jak napisac to dziadostwo żeby było dobrze.
pisząc economy chodzi mi o ekonomię, a tak nie miało być addiction tylko addition, pomyliło mi się
Cytat: alohafromhell
pisząc economy chodzi mi o ekonomię, a tak nie miało być addiction tylko addition, pomyliło mi się

I wszyscy to wiedzą, ale błąd jest błędem, przecież komisja nie podwyższy oceny za takie tłumaczenie się.
ale to jest moje zadanie domowe i przepisywałam je z kartki na której mam napisane dobrze. poza tym na maturze nie ma listu motywacyjnego
nie ma takich listów? jeszcze rok temu były
mi o tym nic nie wiadomo, że może być list motywacyjny na maturze
takie listy na pewno będą
teraz popraw bledy i wklej poprawiona wersje
też mam prośbę w tym temacie, chodzi o sprawdzenie tłumaczenia informacji do CV
chodzi mi o poprawność tłumaczenia i błędy


wydawca portal X and Y- publisher of portals X and Y

promocja portalu, działania ATL i BTL
pisanie tekstów PR
organizacja eventów i pozyskiwanie partnerów
organizacja konkursów oraz akcji promocyjnych
współpraca z rmami, agencjami reklamowymi, mediami

portal promotion, ATL and BTL actions
writing PR texts
organization of events and sourcing partners
organization of competitions and promotional campaigns
collaboration with companies, ads agencies, media


negocjowanie i realizacja patronatów medialnych
współpraca z organizacjami studenckimi
współtworzenie grak w zakresie pomysłu

negotiation and realization media patronages
collaboration with student’s organizations
creation idea of graphic projects


poszukiwanie insightów konsumenckich
research i analiza wyników badań
obserwacje marketingowe

nding of consument insights
research and results analysys
marketing observations

inne, niezwiązane z obecnie preferowaną działalnością
other, unbound with preferred activity


Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)
z tym CV to ja polowe po ang nie rozumiem. Nie mozna strzelac 2/3 slowa, trzeba cale zdania napisac, azeby ktos osadzil, ze umiesz uzywac odpowiednie wyrazy.
Temat przeniesiony do archwium.