Kilka niejasności

Temat przeniesiony do archwium.
Tłumaczyłam ostatnio pewnien tekst i tylko kilka rzeczy jest dla mnie niejasnych.
Dialog dotyczył sportów. I tak rozmwiali o tenisie i dziewczyna stwierdziła, że:
1)They put spin on the ball.
Czy dobrze myślę, że to znaczy, że podkręcają piłki?
2) I just can't hit the ball with my backhand.
To znaczy, nie mogłem uderzyć piłki bakchand'em? Czy tak się w tym wypadku używa hit sth with sth? Czyli uderzyć coś czymś?
3) I'd never really understood the rules of baseball but it's not really that complex, is it?
Hm, czy to można przetłumaczyć na: Kiedyś nie rozumiałem zasad baseball'u, ale to wcale nie jest takie skomplikowane, nie?
I czy w tym wypadku konstrukcja I had never understood oznacza, że kiedyś nie rozumiał, ale teraz już rozumie?

I jeszcze jedno pytanie:
Jak powiedzieć: Wcześniej nie miałaś tutaj garażu. ?
Czy to będzie: You hadn't had here garage eariel?

Poproszę o pomoc :)
edytowany przez Agre12: 22 maj 2014


1)They put spin on the ball.
Czy dobrze myślę, że to znaczy, że podkręcają piłki?
TAK
2) I just can't hit the ball with my backhand.
To znaczy, nie mogłem uderzyć piłki bakchand'em? Czy tak się w tym wypadku używa hit sth with sth? Czyli uderzyć coś czymś?
TAK
3) I'd never really understood the rules of baseball but it's not really that complex, is it?
Hm, czy to można przetłumaczyć na: Kiedyś nie rozumiałem zasad baseball'u, ale to wcale nie jest takie skomplikowane, nie?
I czy w tym wypadku konstrukcja I had never understood oznacza, że kiedyś nie rozumiał, ale teraz już rozumie? Mniej więcej. Używając tego czasu, po prostu podkreślił, że było to ZANIM (kiedyś później) nauczył się grać.

I jeszcze jedno pytanie:
Jak powiedzieć: Wcześniej nie miałaś tutaj garażu. ?
You hadn't had a garage here earlier?
So you had never had a garage here before?
Hadn't you had a garage here till then?
(Wszystkie te formy, ponieważ zawerają czas Past Perfect, logicznie odnoszą się do okresu wcześniejszego niż ten, w którym taki garaż ta osoba w tym miejscu nabyła/wybudowała/wynajęła)

Uważam że,
2 nie mogę
3 nigdy

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie