Kilka zdań o alergii

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Niebawem wybieram się z synem do lekarza, alergologa. Przetłumaczyłam sobie potrzebne zdania, czy mogę prosić o sprawdzenie czy są one poprawne??
1.He snores at night because he has a stuffy nose all the time.
2.he has allergies from birth.
3.he often suffers from pneumonia.
4.Doctors in Poland recognized asthma and pollinosis and food allergies.
5.He had allergy tests done last year.

Szczególnie zależy mi na zdaniu 4 i 5, których najbardziej nie jestem pewna. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. I jeszcze jedno pytanie, jak powiedzieć lekarzowi o bilansie 5 latka? Czy jest jakiś odpowiednik badań lekarskich, tak zwanego bilansu, w języku angielskim? Dziękuję za pomoc! :)
2 has had
albo
has been allergic since birth
3 ok, albo 'often has'
4. diagnosed him with asthma...
pylkowica - prosciej 'hay fever', 'pollen allergy'.
Lekarz moze zapytac o konkretne uczulajace pylki

np. all-round medical examination for 5-year-olds
2. He HAS HAD alergies from LEPIEJ SINCE birth.

3. Suffer to niewłaściwy czasownik tutaj. Lepiej:
He often comes down with pneumonia. Lub bardziej formalnie: He often contracts pneumonia.
A jeśli z suffer to np: He suffers from recurring pneumonia.
suffer jest zbyt oficjalne. Lekarz oczywiscie zrozumie
Poza tym suffer wskazuje raczej na długotrwałe, ciągłe problemy zdrowotne, dlatego moim zdaniem "often suffer" jest troche dziwne. Podobnie zresztą jak po polsku nie powiedziałbym "Często cierpi na..." a raczej "cierpi na przewlekle" albo "czesto choruje".
Cytat:
Poza tym suffer wskazuje raczej na długotrwałe, ciągłe problemy zdrowotne
racja, dlatego raczej ktos powie: ' He's still been suffering ( from) PTSD after his previous ordeals .."
....' Quite apart from anything else, it seems now , that a vast array of issues will have to be re- considered by ..... ' = 'szerokie spektrum zagadnień ....' ? przy okazji mam pytanko ,czy cale zdanie jest poprawne lub używane?
Jest ok.
dzięki :)
Dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam :)
Temat przeniesiony do archwium.