Do you never... ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Zdanie: Czy nigdy nie chodzisz do teatru?

"Do you never go to (the?) theatre?"

coś mi się zdaje, że nie tak...
Dobrze jest.
w pytaniach uzywamy "ever" a nie "never"...never uzyte jest w przeczeniach....Więc....Do you ever go to the theatre ?
Tylko, ze wtedy znaczy to: Czy kiedykolwiek chodzisz do teatru, a nie czy nigdy nie chodzisz do teatru.
Ja tam nie widze nic zlego w tej formie z never. Mozna zawsze w mowie powiedziec po prostu: You never go to the theatre? Albo uzyc tagow: You never go to the theatre, do you?
hmmmmm......"You never go to the theatre, do you?...tłumaczymy jako..ty nigdy nie chodzisz do kina(teatru), prawda?...Ale masz rację, Artur że moje zdanie miało złe tłumaczenie.
Chciałem podkreślić ze w pytaniach nie można użyć "never". Wydaje mi się źe nabliższe tłumaczenie tego zdania byłoby.....Don't you ever go to the theatre ?...gdzie Don't stanowi przeczenie i zastępuje "never" w języku polskim.
Do you never go to the theatre jest poprawne, z tym że osoba to wypowiadająca najprawdopodobniej zaakcentuje "never" w tym zdaniu i w zależności od tonu, może to brzmieć nie do końca grzecznie. Może, ale nie musi.
o to wlasnie chodzilo w calym tym zamieszaniu - intonacja robi tutaj wiele; poza tym, wszystko co ma w sobie zawarty negatywny pierwiastek jak 'never', 'nothing', 'nobody' etc jest mocniejsze od 'not' + 'ever/anything/anybody' etc.
ditto....chociaż jak "wyczuć" intonacje jeśli masz tylko jedno zdanie i to z "?". Jeśli czytasz zdanie w kontekście całego textu, wtedy łatwo jest zrozumieć co ono dokładnie oznacza...i przetłumaczyć poprawnie..:)
>Do you never go to the theatre jest poprawne, z tym że osoba to wypowiadająca >najprawdopodobniej zaakcentuje "never" w tym zdaniu i w zależności od tonu, może >to brzmieć nie do końca grzecznie. Może, ale nie musi.


Raczej nie niegrzeczne, ale podkreslajace rodzj zdziwienia. Never jest tutaj emfaza.
>Never jest
>tutaj emfaza.

o tego slowa trzeba bylo uzyc juz na samym poczatku! :O
Do you never go to bed, engee30? ;-)
I never go to bed before asked to do so. :)
So I say, night night, sleep tight!
Off to bed then! I'm going soon too ;-)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa