Dr Jekyll and Mr Hyde-ktoś czytał? o czym???

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Serdecznie!!! :)

Pisze do Was po raz pierwszy :) od 2 dni "czytam" (czyt. siedzę ze słownikiem) nad książka dr Jekyll and Mr Hyde Stevensona iiii niestety mój poziom zaawansowania językowego jest jak sie okazało tak niewystarczalny ze nie radze sobie z dalszym tłumaczeniem... czy ktoś czytał może tą książkę ??? I jest w stanie mi opowiedzieć ją po polsku ??? zaczynam powoli rozdział 4 jest ich jeszcze 9.... tak zebym w dalszym czytaniu (tłumaczeniu) rozumiała co tłumacze??? i kojarzyła fakty??? Bo jak narazie to gubie sie w tym co czytam....

licze na Waszą pomoc :)

5 czerwca mam opowiedziec mojej grupie własnie tą ksiazke :)
ahhh moj poziom grupy to pre-intermediate - dopiero zaczynamy

pozdrawiam :*
Niedawno widziałem reklamę serii książek w wersji dwujęzycznej. O ile pamiętam wyszły juz dwie pozycje z tej serii: Pies Baskerville'ów Connan Doyle'a i właśnie dr Jekyll and Mr Hyde Stevensona. Zainteresuj sie tym.
ah dzieki :)
ponawiam pytanie??? :) czytał ktos i mogłby mi opowiedziec??? :) pozdrawiam
ahhhh...chcialam zaznaczyc tylko ze nie stac mnie na zakup obecnie kolejnej ksiazki :( niestety realia są czasami brutalne....
Oh, dear, wstydź się, że nie znasz tej historii po polsku;) http://en.wikipedia.org/wiki/Dr_Jekyll_and_Mr_Hyde pozdrawiam i trzymam kciuki za postępy:)
nie wydaje mi sie ze to powód do wstydu dla kogos kto nie czyta takich książek a angielskiego uczy sie dopiero od niecałego roku :| nie oceniaj ludzi po pozorach... wstyd powinno byc Tobie iż mimo tego ze doskonale zapewne znasz tą historie nawet nie jestes w stanie pomoc nikomu...
Cześć, opracowywałam książkę na fragmentach (1st and 2nd violent incident) więc może będę mogła pomóc. Poza tym jest sporo na wikipedii po angielsku.
Jedno ciekawe podejscie tez trzeba opracowac.
Autor wymyslil postac Mr. Hyde - tylko pozniej co z nim mial zrobic?
dziekuje za podpowiedzi hmm.... musialam przestac czytac ksiazke (ucze sie do egzaminu) zaraz od poniedziałku wracam do czytania jej...ale tak na szybko to co juz wiem....

2kolegów ze szkolnych lat Utterson i Enfield (oni byli kuzynami?) idą ulicą Londynu nie rozmawiając ze sobą...Enfield widzi drzwi i opowiada historie drzwi??? (straszna?) która wydarzyła sie w przeszłości... Pewnej nocy wracajac rano (z przyjęcia?) zobaczył dziewczynke w wieku ok 8-9lat uciekającą od niskiego meżczyzny (juz wiem ze był to Hyde) hmm... tu nie rozumiem co od niej chciał ??? ale wiem ze wtedy Enfield zaczął krzyczeć i biec za Hydem który uciekał... udało mu sie go złapac i przyprowadzić na miejsce zdarzenia... byli tam juz rodzice i sasiedzi jej.... zawołali doktora dziewczynka byla tylko mocno przestraszona ... hmm...

powiedzcie o co chodziło z tymi drzwiami ??? tam mieszkał Hyde??? czemu dalej ciagle przewija sie ich wątek i jakiegoś czeku ??? pomocy !!!
to jest klasyka;) a ja podałam ci stronę, gdzie jest podane streszczenie lektury, więc nie mów, że ci nie chciałam pomóc
nie rozumiem tego co on jej zrobił .... jak to tłumaczyc...
"calmly walked on her. He stepped on her body!" ??? stepped???? nie znam takiego słówka... :( ona płakała dlatego wtedy Enfield pobiegł ...

hm... i co oni chcieli opowiedziec wszytskim kobietom w Londynie o złym człowieku pod tymi drzwiami czy jak ??:D jeju :D ale jestem beznadziejna!!!! objecuje sie uczyc ładnie angielskiego!!!
Jeżeli nie uczyłaś się czasów przeszłych to zrozumiałe że nie rozumiesz co to znaczy stepped. To po prostu przeszła forma od step czyli stanąć nadepnąć. Drugiego pytania za bardzo nie rozumiem

Mam takie samo zadanie i streszczenie które znajdziesz pod podanym adresem bardzo mi pomogło

http://pl.shvoong.com/books/short-story-novella/1774274-doktor-jekyll-pan-hyde/
A Ty czytasz to w wersji oryginalnej? Ja znalazłam kilka wersji uproszczonych, o różnym poziomie trudności. Najtańszą po 10,99, jest to poziom D, cokolwiek by to znaczyło. Widziałam też z Penguin Reiders, poziom 3 (po 9 miesiącach nauki samodzielnej radzę sobie z tym poziomem, więc pewnie dla Ciebie za łatwy). Z tym, że to z płytą CD więc ponad 20 zł. Myślę, że na allegro udałoby się kupić sporo taniej.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Au Pair

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie