Proszę o przetłumaczenie rozprawki

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o przetłumaczenie tej rozprawki, oczywiście mozna zrobić zmiany może być ona trochebezsensowna bo pisana była z gorączkom ;) Mam nadzieję, ze pomożecie, z góry dziękuje.


Tematem moich rozważań będzie to czy sklepy powinny być otwarte w niedzielę. Postaram się przedstawić argumenty za i przeciw.
Za zamknięciem sklepów niedzielę jest przede wszystkim wiara chrześcijańska, dla wyznawców tej wiary ten dzień powinien być wolny od pracy.
Każdy też zasługuje na dzień odpoczynku, relaksu . Czas, który może posmęcić rodzinie, przyjaciołom czy samemu sobie.

Z drugiej jednak strony w dzisiejszym zapracowanym, zabieganym świecie, w tygodniu wielu ludzi nie ma czasu zrobić zakupów, obejrzeć towaru i sprawdzić jego jakości.
Faktem jest też ze zakupy stały się formom spędzania wolnego czasu, często właśnie czas zakupów jest czasem dla rodziny.
Kolejnym moim argumentem będzie to, ze dziś gdy tak ciężko jest na rynku pracy, gdy ludzie walczą o każdy grosz wielu pracowników nie ma nic przeciwko pracowaniu w niedziele. W hipermarketach, a to o nich przede wszystkim mówimy pracuje wielu ludzi i jestem przekonana ze każdy z nich będzie miał wolny dzień.

Podsumowując o tym czy sklepy będą otwarte czy zamknięte powinien zadecydować rynek. Ja jestem za ich otwarciem. Jeśli ludzie w tym dniu chcą kupować to niech sklepy będą otwarte. Ludzie pracujący zarobią, osoby kupujące spędzą czas tak jak chcą.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia