Bardzo proszę o pomoc w przetłumaczeniu

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o pomoc w przetłumaczeni. Jest to dla mnie bardzo ważne, opisałem sobie po polsku jak spędzam Święta Bożego Narodzenia ale mam problem z przetłumaczeniem. Proszę o pomoc!

HOW DO YOU SPEND CHRISTMAS?

Święta Bożego Narodzenia są dla mnie najważniejszym okresem podczas całego roku. Jest to jedyny czas, kiedy moja rodzina jest w komplecie. Ludzie są w tedy dla siebie mili i uprzejmi.
Przygotowania do świąt w mojej rodzinie zaczynają się już na początku adwentu, kiedy to z całą rodziną chodzimy do kościoła na roraty. Pierwszym znakiem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w moim domu jest zapach świeżo pieczonych pierników, które muszą być stosunkowo wcześnie przygotowane aby odmiękły na oczekiwany czas. A także wielkie sprzątanie, którego niestety nie da się uniknąć.
Dzień Wigilii Bożego Narodzenia w moim domu zaczyna się wcześnie rano, ponieważ według staropolskiej tradycji jak się w ten dzień długo śpi, to się prześpi cały rok. Nie jemy tego dnia śniadania, ponieważ obowiązuje post aż do wieczerzy. W tym dniu kobiety w moim domu cały czas spędzają w kuchni przygotowując dwanaście potraw. A mężczyźni idą do lasu po choinkę i ubierają ją w bombki, łańcuchy oraz świąteczne lampki. Dekorują także świątecznie cały dom.
Gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, cała rodzina zasiada do świątecznego stołu. Pod obrusem znajduję się siano oraz jedno nakrycie pozostaje wolne dla niezapowiedzianego gościa. Na stole znajduje się dwanaście potraw tj.: barszcz czerwony, zupa grzybowa, pierogi, śledzie. Głównym daniem jest karp. Jednak moim przysmakiem są makówki.
Przed jedzeniem odmawiamy wspólnie modlitwę, dzielimy się opłatkiem i składamy sobie najszczersze życzenia. Opłatek dajemy także zwierzętom aby mogły przemówić ludzkim głosem. Po posiłku odpakowujemy prezenty spod choinki i śpiewamy razem kolędy. A następnie udajemy się do kościoła na uroczystą pasterkę. Pierwszy i drugi dzień świąt spędzamy w gronie rodzinnym.
Święta Bożego Narodzenia są czasem kiedy ludzie są dla siebie mili, uprzejmi i wyrozumiali. Tylko szkoda, że ten czas nie może trwać cały rok.
Nauczyciel doceni Twój wysiłek. Napisać coś takiego po polsku to też sukces. Po prostu pokaż mu to, co napisałeś. No chyba że weźmiesz się do roboty i sam przetłumaczysz, a wtedy może ktoś Ci poprawi, jeżeli dasz nam trochę czasu.
No właśnie próbowałem ale mi nie wychodzi:( Proszę o jakąś pomoc...
Pomoże ktoś? Proszę...
Prosze nie 'prosic' bo nikt tego nie zrobi.
Ten tekst przerasta twoja mozliwosci (to jest oczywiste - bo nie jestes w stanie jego przetlumaczyc).
Napisz od razu po angielsku - bez polskiej wersji, uzywajac slowa ktore znasz - ktos to poprawi.
Ale i tak, po co Ci wersja, ktora i tak nie zrozumiesz - ktos moze napisac banalne bzdury, - a Ty tego nie rozpoznasz.
HOW DO YOU SPEND CHRISTMAS?

Święta Bożego Narodzenia są dla mnie najważniejszym okresem podczas całego roku. Jest to jedyny czas, kiedy moja rodzina jest w komplecie. Ludzie
są wtedy dla siebie mili i uprzejmi.
Przygotowania do świąt w mojej rodzinie zaczynają się już na początku adwentu, kiedy to z całą rodziną chodzimy do kościoła na roraty. Pierwszym znakiem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w moim domu jest zapach świeżo pieczonych pierników, które muszą być stosunkowo wcześnie przygotowane aby odmiękły na oczekiwany czas. A także wielkie sprzątanie, którego niestety nie da się uniknąć.
Dzień Wigilii Bożego Narodzenia w moim domu zaczyna się wcześnie rano, ponieważ według staropolskiej tradycji jak się w ten dzień długo śpi, to się prześpi cały rok. Nie jemy tego dnia śniadania, ponieważ post obowiązuje
aż do wieczerzy. W tym dniu kobiety w moim domu cały czas spędzają
w kuchni przygotowując dwanaście potraw. A mężczyźni idą do lasu po choinkę i ubierają ją w bombki, łańcuchy oraz świąteczne lampki. Dekorują także świątecznie cały dom.
Gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, cała rodzina zasiada
do świątecznego stołu. Pod obrusem znajduję się siano oraz jedno nakrycie pozostaje wolne dla niezapowiedzianego gościa. Na stole znajduje się dwanaście potraw tj.: barszcz czerwony, zupa grzybowa, pierogi, śledzie. Głównym daniem jest karp. Jednak moim przysmakiem są makówki.
Przed jedzeniem odmawiamy wspólnie modlitwę, dzielimy się opłatkiem
i składamy sobie najszczersze życzenia. Opłatek dajemy także zwierzętom
aby mogły przemówić ludzkim głosem. Po posiłku odpakowujemy prezenty spod choinki i śpiewamy razem kolędy. A następnie udajemy się do kościoła
na uroczystą pasterkę. Pierwszy i drugi dzień świąt spędzamy w gronie rodzinnym.
Święta Bożego Narodzenia są czasem kiedy ludzie są dla siebie mili, uprzejmi i wyrozumiali. Tylko szkoda, że ten czas nie może trwać cały rok.
przepraszam, ale nie rozumiem dlaczego ponowne wkleiles ten sam tekst. Oczekiwalismy tekst po angielsku a nie po polsku. To, ze znasz jezyk polski to juz wiemy.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Programy do nauki języków