prosze o spr

Temat przeniesiony do archwium.
prosze o sprawdzenie tlumaczenia, aby brzmialo naturalnie i mialo odpowiednia interpunkcje.
z angielskiego:
1. In his book about Professor Bennett and his excavation work, O'Connor says that the Bronze Age on the island began around 2000 BC, and the last settlement was abondoned in the 4th century.

O'Connor w swojej ksiazce o profesorze Bennett (Benecie?) i jego pracach wykopaliskowych twierdzi, ze na wyspie epoka brazu rozpoczela sie okolo 2000 r p.n.e, a ostatnia z osad zostala porzucona w Iv wieku.

2. You can visit the sight for as little as $6.88 per person.

Możesz odwiedzić okolice za jedyne 6 dolarów i 88 centow od osoby. (nie jestem pewna czy o to chodzi)
3. In the late 1840s he left his family and went to live on African soil.

W poznych latach czterdziestych XVIII wieku opuscil rodzine i rozpaczal zycie na afrykanskiej ziemi.

4."I'm very busy now", she said. "Call me later, will you?" "No problem." I hung up and went out.
Jestem teraz bardzo zajeta- powiedziala. - Zadzwon pozniej, dobrze? - Nie ma sprawy- odpowiedzialam. Odwiesilam sluchawke i odeszlam.

5. A recent paperback edition of "Wuthering Heights" sold 150,000 copies in three months.
Ostatnie papierowe wydanie "Wichrowych wzgorz" sprzedalo sie w 3 miesiace w nakladzie 150 000 egzemplarzy.
6. The recent attacks in Afghanistan are blamed on the Talibans.
Za ostatnie ataki w Afganistanie obwinia sie Talibow.

z polskiego:
1. Tony byl typowym londynczykiem.
Tony was a typical Londoner.
2. Kup cos slodkiego i ze dwie fanty.
Buy something sweet and some bottles of Fanta.
4. Wszyscy krytykowali jej decyzje; w konsekwencji przestala mowic o sobie innym.
Everyone criticised her, so in consequence she stopped talking about herself.
pomoze ktos?
2. Kup cos slodkiego i ze dwie fanty.
Buy something sweet and A FEW bottles of Fanta.
4. Wszyscy krytykowali jej decyzje; w konsekwencji przestala mowic o sobie innym.
Everyone criticised her (what??), so AS A RESULT she stopped talking about herself.

Ja bym to napisala tak:
As a result of everyone criticising her (what??), she stopped talking about herself (to others)
dziekuje bardzo:) dopiero przed chwila zauwazylam, ze zapomnialam o decyzjach:) a reszta zdan jest ok?

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa