Jaka ksiazke do nauki gramatyki ???

Temat przeniesiony do archwium.
Chodzi mi o gramatyke na zaawansowanym poziomie. Nie do jakiegos egzaminu tylko ogolnie. Zeby jak najwiecej informacji bylo tam zawarte i byly one przejrzyscie posegregowane. Bede szczegolnie wdzieczny za podanie paru pozycji oraz umotywowanie wyboru.

Z gory dziekuje!
Skorzystaj z wyszukiwarki. Ten temat był już wielokrotnie poruszany.
hej!
ja korzystałam z "Advanced grammar in use" Hewings'a - to coś podobnego do Murphy'ego tylko na poziomie advanced. Może ćwiczenia nie są już takie fajne jak w Murphy'm ale i gramatyka jest na wyższym poziomie.

Druga książka, którą uważam za niezłą to: "Grammar and Vocabulary for CAE and CPE". Wszystko ładnie posegregowane w odpowiednie działy, dobre wyjaśnienia, sporo ćwiczeń, a przy okazji mnóstwo kolokacji :))

Moja koleżanka wspominała mi też że jest książka do gramatyki taka jak "Use of English FCE" tylko do CAE, myślę że jeśli jest takowa to też byłaby warta uwagi.

Mimo, że nie przygotowujesz się do certyfikatu książki powyżej są godne uwagi (w końcu nie zawierają testów egzaminacyjnych tylko teorię i ćwiczenia na poziomie advanced).

Oczywiście każdemu podobają się inne książki, mnie akurat spodobały się te. Myślę że dobrze było przejrzeć sobie katalog Longman'a albo Cambridge wybrać coś a potem pójść do księgarni i obejrzeć na własne oczy czy książka czy się podoba czy nie. :))

Miłej nauki.
Ja tez chetnie poznalbym Wasze zdanie na ten temat bo nigdzie nie ma wyczerpujacych odpowiedzi na to pytanie :)
Dzieki wielkie Joaannaa :)

Bejotka informacji nigdy nie za wiele. Bede wdzieczny jak zaproponujesz jakas ksiazke.

Tak samo inni, ktorzy cos wiedza niech sie podziela bo ja niezbyt sie znam

Pozdrawiam
Stasiek123 - Ty nie bądź wdzięczny, Ty spróbuj być inteligentny. Ja już na tym forum na ten temat odpowiadałem, również inni. Z prawej strony masz wyszukiewarkę. Wpisz tam słowo "gramatyki" i kliknij przycisk "Szukaj".
ja robie gramatykę autorstwa pana Vinca na poziomie mniej więcej CAE/CPE

nastepna dobra książka to "a practical english grammar" by Thomson i Martinet (1 książka w której opisana jest caaaaała gramatyka i do tego 2 zeszyty ćwiczeń) Może juz nie takie ciekawe, ale na pewno skuteczne
Bejotka ja bardzo chce byc inteligentny, ale jak widzisz nie tylko ja jestem zainteresowany tym tematem. Inne wypowiedzi na tym forum ten temat juz przeczytalem. Czym wiecej o tym sie dowiem tym bede inteligentniejszy :)

Pozdrawiam i zachecam innym do wpisywania swoich ulubionych pozycji.
Wiecie co, ja ostatnio przeglądałam w księgarni wyżej wspomnianą "Advance Grammar in Use" (teraz przerabiam granatowego murphego) i zdziwiłam się szczerze ile jeszcze tej gramatyki jest... zgroza normalnie :) i stąd moje pytanie - czy na rozszerzoną maturkę wystarczy poziom intermediate :)?
Ja stawiam na klasykę - Graver, Martinet&Thomson. Polecam:) Vince także.
oj na rozszerzoną to raczej taki upper-intermediate.

Kiedyś słyszałem porównanie rozszerzonej matury do FCE, ale ten ostatni jest chyba trochę trudniejszy, a przede wszystkim kładzie się tam nacisk inne rzeczy.
Pomóżcie biednemu człowieczkowi i piszcie, piszcie i jeszcze raz piszcie.
wstawie sie za bejotka. naprawde ludzie robia cholerny smietnik piedziesiat razy wpisujac ten sam temat. jesli poprzednie wypowiedzi okazuja sie byc dla Ciebie niewystarczalne, dlaczego uwazasz, ze teraz nagle cos mialoby sie zmienic?
i btw - inteligencja nie polega za wrzucaniu do glowy informacji. chyba raczej na umiejetnosci kojarzenia ich i przetwarzania.
pozdrawiam i przepraszam, ze ciut odbieglam od tematu.
moim zdaniem na rozszerzona mature nie trzeba znac jakiejs niewiadomo jakiej gramatyki. zreszta na stronie oke znajdziesz wszystkie wymagania egzaminacyjne w pliku .pdf. przejrzyj. i polecam raczej porobic testy jakies typowo maturalne lub ew. cos z fce / cae zeby zorientowac sie w rodzajach zadan. kucie gramatyki raczej w tym wypadku nie ma sensu (tzn. samo w sobie kucie ma sens, bo sie lepiej zna gramatyke, ale przed matura to chyba niebardzo ;)), jako ze na samej maturze sa jedynie trzy zadania wymagajace znajomosci gramatyki i umiejetnosci stosowania struktur leksykalno-gramatycznych.
pozdrawiam.
Ja polecam te książki:
1. English Grammar in use (niebieska, jeszcze jest bordowa) Raymond Murphy
2. CPE USE of English 1, for the revised Cambridge Proficiency Examination, Virginia Evans - jest tam dużo fajowych ćwiczeń z gramy.
3. Advanced Language Practice (grammar and vocabulary),
wyd. MACMILLAN, M. Vince.
4. John Eastwood, Oxford Practice Grammar
5. A.J. Thomson, A.V. Martinet A pracitical English grammar - podręcznik + ćwiczenia (part 1, part2)
6. Dla mnie najlepsza jest jednak ta książka - gorąco polecam dla zaawansowanych!!! - LONGMAN, Student Grammar of spoken and written English, D. Biber, S. Conrad, G. Leech, do tego dokupuje się workbook za ok. 25 zł, a książka ok. 65 zł. (cen niestety dokładnie nie pamiętam....)
Z tyłu tak jest o tej książce napisane: it is a pedagogical coursebook for advanced students at university or on teaching training courses, and an invaluable reference grammar. Dla naprawdę bardzo zaawansowanych polecam, pzdr.
ps: najlepiej zobaczyć sobie książki w księgarni i wybrać "tą jedyną do swoich potrzeb".
Najlepiej to wejdź sobie na stronę jakiegoś wydawwnictwa, np. www.longman.pl tam jest cała oferta wydawnicza, opis książki, itd.
Dzieki tala21 :)
Nie ma za co, mam nadzieję, że moja "pomoc" się przydała. pzdr :)
hey ktora z tych ksiazek jest lepsza/ciekawsza :
1.grammar &vocabluary for cambridge advanced & proficiency (z longamana)
czy
2.cpe use of english 1 v.evans??

mam duzy problem i nie wiem co wybrac.szczerze mowiac to suzkam czegos gdzie gramatyka bylaby po prostu wytlumavzona plus cwiczenia a np u v. evans sa tylko cwiczenia, wiec mzoe jakeis inne sugestie??
mam tą pierwszą i polecam.
na początku każdego rozdziału jest tłumaczenie a potem ćwiczenia, po kilku rozdziałach powtórka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

FCE - sesja letnia 2005