pytania

Temat przeniesiony do archwium.
Jak się powinno mówić: What does it mean? czy what it mens? i kiedy opuszczamy operatora do, does, wiem że w pytaniach z who a gdzieś indziej ?
What does it mean?
:]
i kiedy
>opuszczamy operatora do, does, wiem że w pytaniach z who a gdzieś
>indziej ?

w pytaniach o podmiot:
What happened?
Who is coming?

who nie zawsze zaczyna pytanie o podmiot:
Who(m) did you see?
wszystko zależy od czasownika.

z czasownikami to be i modalami tworzymy pytania przez inwersję
z całą resztą pytania tworzymy przez dodanie odpowiedniego operatora

jeszcze kilka słów o czasowniku 'have' - w znaczeniu mieć, posiadać pytania tworzymy przez inwersję i dodajemy 'got' np
have you got a cigerette?
lub (coraz częściej) traktujemy 'have' jako zwykły czasownik
do you have a cigerette. (nie dodajemy 'got')
mam prosbe mam napisac wypracowanie o moich wakacjach to nie jest trudne i nie weim jak zacząc moze ktos by mi pomogli z gory dziekuje napisze takze moze bedzie tak ktos mily i mi go poprawi a le jak napisać:

-podczas podróży spotkałąm iwelu ciakawych ludzi,między innymi szwedów ,turystów z hiszpani oraz wiele polaków
-to były najlepsze wakacje ,poznałam wspaniałych ludzi ,nigdy nie zapomne tych wzruszających chwil

kochani z góry wam dziekujepoprostu nie chce popełnic bledu,zdania musza byc w czasie presenr perfekt lub simple
Albo też mozna tak
Have you a cigerette?(mniej znane)
Niech przyszly student poprawi ortografie :-)
Moim zdaniem te dwa zwroty mozemy stoswac wymiennie...z tym ze mozna na 3 sposoby:

What does it mean? = What is it mean? = What it means?
Wyzsze Średnie podstawowe

ponizej zwrotow zamieszczam wyksztalcenie czlowieka, ktory sie nimi posluguje :)
Do - krolikk (gosc)
What does it mean?
What is it mean? - z tym sie nigdy nie spotkalam - To nie znaczy ze nie istnieje - czy to ma ma tez byc pytaniem?
What it means? - dla mnie to wyglada wiecej jak odpowiedz - np What it means is that ...
Moze ja sama jestem w calkowitym bledzie o tym wszystkim, albo jeszcze nie na odpowiednim wyksztalceniu.
Do mg

Have you a cigerette? też może być tylko jak już mówiłem jest mniej znane.
Wszystkich zainteresowanych odsyłam do English Grammar in Use Raymond Murphy second edition(unit 17A)

Have you got any money?
Do you have any money?
Have you any money?(less usual)
:-)
Po ksywie wnioskuje ze jesteś magistrem.:-)
Ale chyba nie języka angielskiego????? :-)
ale chyba: cigArette a nie cigErette
Thanks :-)
Każdy sie może pomylić :-)
Uczymy sie na błędach :-) (przynajmniej ja)
Przyszły student:
Widzisz - dopiero za drugim razem załapaleś, o co mi chodziło.
Co do ksywy też się mylisz. Życzę powodzenia na testach predyspozycji do studiów.

Terri:
Królik żartował(a)
mg
- dzieki - re krolik.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą