to dla Was chwilka...;)

Temat przeniesiony do archwium.
czy mozecie mi powiedziec jak jest poprawnie:
-leave to London
-leave for London

Ach te przyimki.,..:)
for
Oo..hej kappala! :) Ja bym napisała bez przyimka :> jest jeszcze możliwość leave out...bo właśnie sprawdzałam w słowniku...wtedy to będzie "opuszczać"...no w sumie tak czy siak to jest opuszczać heh :)
dzieki wielkie:)
hej Zauroczona:)
no wlasnie "leave London" to bedzie wyjezdzac z Londynu, opuszczac Londyn, a mnie chodzilo o "wyjezdzac do Londynu", zapomnialam duzo z angielskiego od czasow liceum, az wstyd pisac ze mature zdawalam z angielskiego pisemnego te 8 lat temu;P
leave out = opuszczać jakiś fragm w tekście - jak właśnie zrobiłem
Kappala zmienilas jezyk? Dawno Cie nie widzialam na stronie wloskiej ( a szkoda bo dzielnie tam pomagalas ). Myslalam, ze zrobilas sobie wakacje a tu nie - Ty szlifujesz nowy jezyk. Podziwiam i zazdroszcze energii. Pozdrawiam
hej:)
No nie sposob sie ukryc:P
Zartuje, tak naprawde mialam egzaminy, teraz rowniez na poniedzialek mam przygotowac 7 esejow z angielskiego, we wrzesniu powtorka egzaminu z fonetyki angielskiej, itp. i chwilowo zmienilam forum:)
Poza tym forum wloskiego bardzo sie zmienilo, to juz nie jest to samo co przed tem. Widzisz, ja je uwazalam za miejsce gdzie ludzie maja watpliwosci jezykowe i tam moga je przedstawic innym. Pytania o studia we Wloszech i o pracy (ktorej nie ma i dalej tak bede uwazac) oraz tlumaczenia krotkich kawalkow sa jak najbardziej do zaakceptowania. Ale draznia mnie troche rozmowy o "d... marynie", staram sie je omijac szerokim lukiem, ale jest ich coraz wiecej na forum, wiec przestaje tam ostatnio zagladac. Moze nie tyle zagladac, co pisac. Ale jeszcze odezwe sie;) Salutoni;)))
witam, to znowu ja:)
znow mam krotkie i proste dla Was pytanko;)
jak powiedziec z jego punktu widzenia? Znowu nie znam przyimka...
Cos mi chodzi po glowie "of his point of view" ale nie jestem pewna..
Prosze bardzo o pomoc:)
from his point of view
ale mozna inaczej
the way he sees it
from his vantage point
itp.
mg :)
bardzo bardzo dziekuje:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Nauka języka