Problems With Words

Temat przeniesiony do archwium.
Mam problem ze słowotwórstwem. W nawiasie są słowa od których trzeba tworzyc kolejne. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję!

I have never felt such ......... - I thought I was going to faint. (TERRIFIED)

She always has these terrible ...... attacks, just before an exam (ANXIOUS - podejrzewam, że tu może być "anxiety" ale nie jestem pewna)

In one ..... I was in, the star of the show fell off the stage (PRODUCE - w ogóle nie rozumiem tego zdania - czy ktos może to przetłumaczyć?)

It was so cold and we didn't have any blankets so we ...... at night (FREEZE - może "freezed"?)
To jest co ja mysle:
terror,
anxiety,
production,
froze (nie freezed)
hej, wg mnie:

1/ wg mnie terrified jest dobrze - jak mówię o swoich uczuciach to przeważnie sa takie końcówki np. I was terrified..., She was I scared.., I felt so tired , embarassed , borred, surprised czyli końcówka -ed itp.

3/w tym przedostatnim to chyba jest:
"w jednym przedstawieniu gwiazda spadła ze sceny"

poza tym zobacz sobie mają tutaj świetny słownik po prawej, polecam również fajna książke M. Vince poziom "Intermediate Language Practise" - na końcu jest słowotwórstwo ja z niej sie cały czas uczę, pozdrowienia
"terrified" would be correct if there was "so" there: I have never felt so terrified". Because of "such" in that sentence though, you need "terror"

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa