pytanie o formy grzecznościowe

Temat przeniesiony do archwium.
czy jest to grzeczne jesli : wyłalam faks gdzie uzyłam form grzecznościowych ktos odpisuje mi e-maila używając formy "Dear i moje imie " mimio ze to nasz pierwszy kontakt, czy mam mu odpisac podobnie czy jednak uzyć formy Dear Mr. nazwisko??
>"Dear i moje imie "

Naprawdę? Nawet bez "Mr./Ms."? To trochę dziwne.
Ja byłam zaskoczona dostając "Dear Ms. i moje imię". Ale takie tytułowanie nie jest rzadkie, nawet w sytuacjach biznesowych. Moim zdaniem, Twój sposób odpowiedzi zależy od tego, jakie zależności istnieją między Tobą i osobą, do której piszesz. Jeśli jest to przedstawiciel zleceniodawcy Twojej firmy, ogólnie: osoba, której jesteś w jakiś sposób podporządkowana, napisałabym "Dear Mr. nazwisko". Na pewno nie będzie to nietakt. Pozdrawiam.
No to co powiesz na taką sytuację, kiedy na mój faks naszpikowany formami grzecznościowymi, bo to był pierwszy kontakt z daną osobą i w ogóle ciągle miałam jeszcze w głowie uwagi różnych osób, że angielski to taki grzeczny język i trzeba o tym pamiętać, dostałam odpowiedź "Hi + imię". Dodam, że pisałam do firmy w Anglii, a nie w US.
Dear X jest forma bardzo rozpowszechniona, niemniej jednak radzilbym ci odpisac uzywajac zwrotu Dear Mr/Mrs X, szczegolnie jesli to ty chcesz czegos od nich, a nie odwrotnie. Obecnie troche koresponduje w angielskiem z roznymi firmami i zazwyczaj odpisuja Dear Mr X. Nie spotkalem sie z 'Hi/Hello', nawet Amerykanie (jesli racza odpisac) uzywaja Dear.
pzdr

 »

Pomoc językowa