poziom nowej matury

Temat przeniesiony do archwium.
chodzi mi o to na jakim poziomnie zaawansowania jest nowa matura, rozszerzona. pre-inter, inter, Upper Inter???
rozszerzona?
Miedzy FCE i CAE, - przynajmniej takie mam wrazenie po zapoznaniu sie z kilkoma przykladowymi zestawami.
bardziej FCE....

bo jesli angielska i niemiecka sa na porownywalnym poziomie, niemiecka jest miedzy ZD a ZMP, ZMP jest pomiedzy FCE a CAE, to by wypadalo ze w okolicach FCE...


namieszalem? :D
Byłem egzaminatorem na nowej maturze w tym roku i jest ona na poziomie upper-intermediate.
a tak z ciekawosci, jak myslisz, czy DSD II mozna porownac do CPE?
Absolutnie się nie zgadzam. Wg mnie nowa matura (rozszerzona) jest na poziomie intermediate, czyli pre-FCE.
nie wiem, nie mam zielonego pojecia na temat CPE, widzialem pare arkuszy FCE i CAE i co nieco sie zorientowalem, CPE nei widzialem i chyba nawet jakbym zobaczyl to bym nic nie skumal ;)
to moze jeszcze jakies propozycje? bo nie wiem czy jest sens zabierania sie na rozszerzona
;) a co do DSDII, zgodzisz sie ze ten egz jest podobny poziomem trudnosci do KSD?
Sens jest - zawsze się czegoś nauczysz, tylko nie jest to aż tak wysoki poziom (vide: stara matura = FCE )
jak dla mnie stara matura to bylo cos wiecej niz FCE.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Praca za granicą