will/would tryb 1

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie pytanie bo w ksiązce pisze, że will i would używamy m.in. dla wyrażania chęci lub jej braku i mam takie zdania:

Im Mr Henderson will offer his help during the negotiations, I will feel safer.
Our team will break up if our sponsors will not support us financially next year.

i czy często to jest używane bo nigdy chyba nie widziałem żeby w trybie było 2 will i czy było by źle jesli jakieś zdanie w którym był akurat jakiś brak chęci napisał normalnie w 1 trybie bez 2 will??
Cytat: xpabloxx1
Mam takie pytanie bo w ksiązce pisze, że will i would używamy m.in. dla wyrażania chęci lub jej braku i mam takie zdania:

Im Mr Henderson will offer his help during the negotiations, I will feel safer.
Our team will break up if our sponsors will not support us financially next year.

i czy często to jest używane bo nigdy chyba nie widziałem żeby w trybie było 2 will i czy było by źle jesli jakieś zdanie w którym był akurat jakiś brak chęci napisał normalnie w 1 trybie bez 2 will??

czesto, jezeli chodzi o takie wlasnie zastosowanie, tj. ukazywanie checi/niecheci
gdybys napisal to w formie typowego conditionala, to mialbys inne znaczenie:
If Mr Henderson offers his help during the negotiations, I will feel safer.
...jesli zaoferuje... vs ...jesli zechce zaoferowac/jesli bedzie chcial zaoferowac...

Our team will break up if our sponsors don't not support us financially next year.
...jesli nie wespra na... vs ...jesli nie zechca nas wesprzec/jesli nie beda chcieli nas wesprzec...
ok, dzięki bardzo!
Cytat: xpabloxx1
Mam takie pytanie bo w ksiązce pisze, że will i would używamy m.in. dla wyrażania chęci lub jej braku i mam takie zdania:

Im Mr Henderson will offer his help during the negotiations, I will feel safer.
Our team will break up if our sponsors will not support us financially next year.

i czy często to jest używane bo nigdy chyba nie widziałem żeby w trybie było 2 will i czy było by źle jesli jakieś zdanie w którym był akurat jakiś brak chęci napisał normalnie w 1 trybie bez 2 will??
po IF nigdy nie uzywaj WILL jesli jest warunkujace, chyba ze jest wyraz pytajace,KIEDY, lub pytasz o czyjes plany , wtedy mozna