Czy możecie wymyslec pytania/przeczenia do tłumaczenia?

Temat przeniesiony do archwium.
I zdania do transformacji z conditionali? Bo szukałam na necie i porobiłam ich trochę ale na większości stron nie dość że sa łatwe to jeszcze każdy condit jest oddzielnie co jeszcze bardziej ułatwia... I sa tylko zdania twierdzące a ja mam problem z pytającymi głównie... Czy moglibyście jakieś przykładowe wymysłec i mi sprawdzić? Tylko żeby były trudne bo zdaje maturę rozszerzona z ang a te bo sa na internecie sa banalne...
Chodzi mi o cos w stylu - czy gdybym był wyzszy zostałabys moja dziewczyna? Ja bym to napisała- If I were taller, would you become my girlfriend? (najbardziej bym chciała pocwiczyc pytania i mieszane conditionale)
Albo czy jeśli pójdziemy taksówką to zajmie to dużo czasu? If we go by taxi, will it take long? I mam wątpliwość- czy w zdaniu warunkowym moze byc pytanie? Chyba nie, prawda (bo nigdy się jeszcze z tym nie spotkałam...) ?

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :)
Tzn. Nie moze byc if did you go, tak? (przepraszam że dodaje nowe posty zamiast edytować ale pisze z telefonu i nie ma takiej opcji...)
Cytat: zdybek
Tzn. Nie moze byc if did you go, tak? (przepraszam że dodaje nowe posty zamiast edytować ale pisze z telefonu i nie ma takiej opcji...)

nie moze tak byc
zdania warunkowe umozliwiaja nam stosowanie dwoch sposobow ich prezentowania:
najpierw jest zdanie warunkowe a po nim zdanie glowne:
If we go by train, will it take long?
lub
na odwrot:
Will it take long if we go by train?
Aha, dziękuję a moze możecie wymyslec jakieś podchwytliwe pytania/zdania do przetłumaczenia na ang lub transformacji dotyczące conditionali? :)
Wait and you'll get paid.
He is tall and so he can see above other people's heads.
Jessy doesn't have a driving licence. That's why he didn't get that job with MPK.
Frank couldn't buy his wife a car because he doesn't earn as much.
Helen can't play in the college basketball team - she's too short.
We won't go to see the movie tomorrow because my dad has forgotten to book the tickets.
1. If you wait, you’ll get paid.
If you don’t wait, you won’t get paid.

2. If he wasn’t tall, he couldn’t see above other people’s heads.

3. If Jessy had a driving licenc, she would have got that job tiks MPK.

4. If Frank earned much money, he could have bought his wife a car.

5. If Helen wasn’t so short/ If Helen was taller, she could play in the college basketball team.

6. If my dad hadn’t forgotten to book the tickets, we would go to see the movie tomorrow.
ok, ale pamiętasz, że w stylu oficjalnym mówi się 'if I/he/she were"?
Yyy właściwie to myślałam że were używa się tylko do zdań z I, np. If I were you żeby podkreślić hipotetyczność sytuacji... Hmm, bede pamiętać na przyszłość. I bardzo dziękuję za wymyslenie i sprawdzenie zdań :)
Temat przeniesiony do archwium.