Passive inifinitives

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, jestem tu nowy! Mam pewne problemy z jednym działem gramatyki, a chodzi konkretnie o passive voice, ale w formach infinitives ! Jesli ktoś wie, albo jest tak uprzejmy, i mi poda jakąś rozsądną stronę - najlepiej po polsku - albo sam mi to tu wytłumaczy, będę naprawdę wdzięczny...błagam, pomóżcie!!!! ;))
np:
studying-english.eu/pl/gramatyka/c2[tel]Konstrukcje--dopelnienie---bezokolicznik.html

przewin do: Strona Bierna
chodziło mi bardziej o cos w stylu: infinitive + to be + 3 forma ...a tam widze, jakieś inne ;d..ale dzieki za to tez ;d...ale prośbę ponawiam, jeśli ktos, w wyżej przedstawionej formie, te inifinitve w passive voice porafi wyjasnić mi albo da jakąś stronę, będę wdzięczny ;d
to brzmi po polsku jakoś:
sądzi się, że ...
mówię się, że ....
powinien być o tym....
po polsku powiesz
gdzie jest pies?
Musial byc oddany do schroniska
brzmi dosc osobliwie, ale jest poprawne
w ten sam sposob po angielsku powiesz
...had to be taken to a shelter
ok, ale przykłady może potem, jak ja podstawy tego nie rozumiem, mam takie pytania jak:
jak skonstruować zd. które brzmi np. Sądzi sie, że zwierzęta są głupie...jak takie coś stworzyć...nie kapuje, jak się wg do tego zabrac ;d...niczego, potrzebuje, od początku, dokłądnego wytłumaczenia naprawdę, bo z tym sie nigdy nie zetknąłem ;d..prosze o pomoc!
infinitive + to be + 3 forma

mowisz o jednym, a chcesz czegos innego

sadzi sie, ze zwierzeta s aglupie
zaczynasz od:
ludzie sadza, ze zwierzeta sa glupie
to proste
people believe that animals are stupid
sadzi sie - wyrazasz w stronie biernejz 'it'
strona bierna od believe w trzeciej osobie simple present 'is believed'
it is believed that animals are stupid
teraz mozesz jeszcze 'podniesc' animals to roli podmiotu w zdaniu glownym, wtedy drugi czasownik zamieni sie w bezokolicznik
animals are believed to be stupid
nigdy tego nie zakapuje, do momentu "podniesienia" animals do roli podmiotu wszystko jest pięknie..dalej za cholerę nie ruszy w tej durnej łepetynie ;d
regula PPPPG - podmiot oodrzedny podnies do podmiotu glownego
ok regułę zrozumiałem ;DD..ale czy jest możliwe by dwa passivy pojawiły się w jednym zdaniu - teraz może cos głupiego, niegramatycznego napiszę, ale chcę się dowiedzieć jakby dwa passivy tłumaczyć :
animals are belived to be informed. nie chodzi mi teraz o sens, ale o przykład takiego zestawienia ;d
pomimo wielkiego talentu jezykowego użytkownika "mg", mając zupełny szacunek do jego wiedzy, nie ma talentu pedagogicznego , poprosze wiec o wykład na temat "Infinitives in passive voice" jakąś teorie, po prostu poprowadzenie tematu od początku do końca..a nie od dupy strony...przykłądy niczego nie ucza, bez jakiegokolwiek pojeci o tym co sie ma robić!..
Cytat: szlifuje00
pomimo wielkiego talentu jezykowego użytkownika "mg", ..... nie ma talentu pedagogicznego ,

almost needed a heimlich maneuver (choking) after reading the above
::))
Cytat: szlifuje00
nigdy tego nie zakapuje, do momentu "podniesienia" animals do roli podmiotu wszystko jest pięknie..dalej za cholerę nie ruszy w tej durnej łepetynie ;d


Raczej jest oczewiste (strona bierna), że to nie talent pedagogiczny mg jest problemem...ale jak sam przyznałeś durna łepetyna

...szlifuj dalej (pun intended)
matko ja tu tylko prosze o pomoc, nie powiem mg, chciał pomóc, pomógł troche, dziękuję mu, ale chce więcej...a tu już drugi zaczyna jechac po mnie..sorry to jest forum językowe..temat pomoc językowa..czy jakas zabawa w podstawówkę i po prostu gadanie nie na temat...prosiłbym o pomoc jakiś konkretnych ludzi, którzy chcą tu pomagac, jesli maja wiedzę, chccę się nią dzielić, a nie wypisywanie durnych postów obrazajacych innych i w dodatku nie na temat...chcecie tak pisac, to chyba fora się pomyliły!..więc jeszcze raz ponawiam prośbę o pomoc w infinitives in passive voice ;)
Cytat: szlifuje00
......, a nie wypisywanie durnych postów obrazajacych innych i w dodatku nie na temat...;)

..scroll up i przeczytaj swój


nie była to obraza mg, tylko zwrócenie uwagi, ze nie dał rady mi pomóc i szukam kogos kto by mógł mi dokłądnie wszystko to wytłumaczyć, bardziej pedagogicznie xd..matko i przestań się czepiać..mg tu jakoś nie pisze, a co ty jego adwokat, daj sobie spokój z tym tematem, jesli nie masz zamiaru tu nic na temat na pisac, czyli ang, gdybyś nie wiedział....chcesz pomóc bardzo prosze...ale nie baw się tu w jakies morale, co, kto, jak, po co!!!! Koniec rozmowy na ten temat
Cytat: szlifuje00
Koniec rozmowy na ten temat

Yes Sir!!!
no więc teraz, jak zauważyłem potrafisz ang, możesz mi wyłożyć temat: infinitives in passive hahahahaha
wyluzuj kochanie.
Nikt Ciebie przeciez nie obrazal. Twoj post po prostu mnie rozsmieszyl.
Nie masz zielongeo pojecia kim pan mg jest, i na jakim poziomie uczy wyklada
Cytat: szlifuje00
no więc teraz, jak zauważyłem potrafisz ang, możesz mi wyłożyć temat: infinitives in passive hahahahaha

If I did...you wouldn't understand anyway.
ok ciesze się że cię rozśmieszyłem, ale jakies pogawędki nie o ang mnie tu nie obchodzą
wiesz co nie rób mnie za debila..to że czegoś nie rozumiem, nie znaczy że ang nie znam wg, chyab chcę sie czegoś nauczyć, a jezeli ty to potrafisz i jesteś na tym forum..pomagaj ludziom !
'mg tu jakoś nie pisze'

skoro nie podoba Ci się to, co piszę, to nie będę tracił czasu.
Cytat:
If I did...you wouldn't understand anyway.

Cytat: szlifuje00
wiesz co nie rób mnie za debila..to że czegoś nie rozumiem, nie znaczy że ang nie znam wg, chyab chcę sie czegoś nauczyć, a jezeli ty to potrafisz i jesteś na tym forum..pomagaj ludziom !

I was referring to my tutorial skills...
Zabciu, I hate to break it to you, but the person best suited to helping you with your question is, in fact, pan mg.
Too bad he is so lacking in pedagogical talents.
hehehe
Nothing new, haha . What else can you expect these days ( coming from snots ) ?
They flip out for no reason (which is a normal human reaction unless they’re crackeads) but then it slowly takes on a mild form of cultural discontent ,which gradually turns into violent tendency, and eventually morphs them into emotional psychos.
edytowany przez savagerhino: 16 cze 2011
Wow ! I can 'tamper' in firefox now :) Kudos for the admin team :)
Temat przeniesiony do archwium.