Problematyczny przykład

Temat przeniesiony do archwium.
After so many defeats the team's manager ................. . Most supporters will be happy if he does.

b)may have to go
c)might be forced to go

Pozostałe odpowiedzi są bez sensu. Z tych dwóch która powinienem wybrać i dlaczego ? Dla mnie obie są w porządku w tym przypadku. Dziękuje za pomoc.
Zwróć uwagę na if he does - to musi pasować do poprzedniego zdania.
konkretnie: zwróć uwagę, że to 1. conditional
team /?/
que?
dlaczego apostrofa s w tym zdaniu?
moze byc bez, moze byc z.
mi tez obie odpowiedzi pasują, ale nie lubie czasownikow modalnych wiec pewnie dlatego :) blizej mi do odpowiedzi pierwszej.
Cytat: mg
konkretnie: zwróć uwagę, że to 1. conditional

no ale zdanie z modalnym jest przed zdaniem z conditionalem; czyli nawet jak modalny nie jest w conditionalu, ale jak ma zwiazek logiczny ze zdaniem z conditionalem, to juz might odpada?
tak, ale to nie wynika z gramatyki, bardziej z logiki wypowiedzi.
Cytat: mg
tak, ale to nie wynika z gramatyki, bardziej z logiki wypowiedzi.

ale gdyby to zdanie nie bylo polaczone z sensem nastepnego zdania, ktore zawiera conditional, might bylby tu chyba ok?
nie ma tekstu bez powiązanych ze sobą zdań.
no ok. no to dajmy na to:
After so many defeats the team's manager ................. .
b)may have to go
c)might be forced to go

i nie ma nic poza tym - taka pojedyncza czyjas wypowiedz. tu by byly chyba obie odpowiedzi ok?
Jak myślisz, czemu autor zadania DODAŁ drugie zdanie?
zeby byla jedna poprawna odpowiedz. ale ja pytam po prostu jak bym chcial powiedziec takie samo zdanie, bez tego drugiego, moglbym wtedy uzyc obu opcji - i may i might? :)
darkdog, zobacz, jak prosta jest odpowiedz na taki szkopul (to, co pisze mg ma swoje zastosowanie):
After so many defeats the team's manager ................. . Most supporters will be happy if he does.

b)may have to go
c)might be forced to go

Najwazniejsze sa: czasownik does w zdaniu 2 oraz zakonczenie zdania poprzedzajacego, ktore nie moze byc inne niz may have to go - dlaczego: poniewaz does musi sie odnosic do czasownika innego, niz be z wczesniejszego zdania:

After so many defeats the team's manager [may have to go]. Most supporters will be happy if he does [= if he has to go].

Nie da sie tego samego osiagnac z druga opcja:
After so many defeats the team's manager [might be forced to go]. Most supporters will be happy if he does [=? if he has to go?].

Po przerobce drugiego zdania, wowczas opcja 2 bedzie okay:
After so many defeats the team's manager [might be forced to go]. Most supporters will be happy if he is [= if he is forced to go].
@engee30
'does' odnosi się do 'go'
niekoniecznie, moim zdaniem
Cytat: engee30
darkdog

ale ja jestem darkdogg, nie darkdog :P
ale może
ale mi chodzi ogolnie, gdyby bylo tylko:

After so many defeats the team's manager ................. . Most supporters will be happy if he does.
b)may have to go
c)might be forced to go

wtedy by byly poprawne obie, prawda?
sorry, dogg
mg, jezeli uwazasz, ze te does odnosi sie do go, w takim razie oprocz darkdogg'a i mnie, obie wersje sa okay - zarowno w 1 jak i w 2 opcji mamy to go, do ktorego does moze sie odnosic
Cytat: darkdogg
ale mi chodzi ogolnie, gdyby bylo tylko:

After so many defeats the team's manager ................. . Most supporters will be happy if he does.
b)may have to go
c)might be forced to go

wtedy by byly poprawne obie, prawda?

prawda
ok :)
'may have to go' is active while 'might be forced to go' is not.
'Does' is "pinned" to 'go' in this sense and that I believe what mg had in mind.
It's the ellipsis ( or even 'quasi-ellipsis' in this case) of the predication with a 'stranded do' as an operator.

..if he does ( have to go )
Cytat: engee30
sorry, dogg
mg, jezeli uwazasz, ze te does odnosi sie do go, w takim razie oprocz darkdogg'a i mnie, obie wersje sa okay - zarowno w 1 jak i w 2 opcji mamy to go, do ktorego does moze sie odnosic

ale might nie pasuje mi do 1. condit. Nie ten sam stopień przekonania.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia