pytanie dot. while + past progressive

Temat przeniesiony do archwium.
Miałem okazję pomóc znajomemu przy zadaniu (uzupełnianka) z past continuous i simple past. Jedno ze zdań wyglądało tak:

This morning I ... (check) my homework while I ... (eat) my breakfast.

Sprawa wydała mi się oczywista:
This morning I checked my homework while I was eating my breakfast.

Po sprawdzeniu pracy przez Panią nauczyciel w szkole (technikum), zdanie to wróciło poprawione na:

This morning I was checking my homework while I was eating my breakfast.

Hm... niby można zgodnie z zasadami gramatyki coś takiego skonstruować, jednak, nigdy się nie spotkałem ze zdaniem z while w którym obie części dotyczące tego samego podmiotu wykonującego czynności były w past continuous. Przejrzałem te kilka książek do gramatyki, które mi się jeszcze ostały (Roach, Siuda, Hewings) i tam w każdym przykładzie z while i obiema częściami zdania w progressive są dwa różne podmioty (np. I was watching tv while Tom was reading a book.), tylko zdania z układem simple + progressive miały jeden podmiot (While they were playing cards, somebody broke into the house.).

Zresztą nawet nie sprawdzając w książkach taka konstrukcja mi po prostu "na ucho" nie pasuje - nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Co myślicie. Pani od angielskiego miała rację czy nie?
poprawne rozumowanie. Mnie też to zdanie nie brzmi, jeżeli ma znaczyć 'sprawdzIłem'. Jeżeli ma znaczyć 'sprawdzAłem', to logicznie jest ok, ale i tak napisałbym 'I was having my breakfast and checking my homework'.

PS. Zły przykład do kombinacji simp+progr (rózne podmioty :-)

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe