Pomoc w czasach przeszłych - sprawdzenie.

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

Mam taki tekst z Enterprise i nie ukrywam, że mam pewien problem, bo ja myślę inaczej, a moja pani lektor też inaczej. :P

Mogę użyć tylko czasów przeszłych.
People ... (chat) noisily, music ...(pour) out of the jukebox and the bar staff ...(work) hard. Nothing ...(change) even though Simon ... (visit) the place for ten years. Suddenly ... (notice) a familiar face in the corner. His brother, with whom he ... (argue) all those years, ... (decide) to meet him after all.

Moje rozwiązanie wygląda tak:
People were chatting noisily, music was pouring out of the jukebox and the bar staff was working hard. Nothing had changed (uzgodnienie wygląda chyba w ten sposób, patrz poniżej) even though Simon hadn't visited (choć nie odwiedzał w sensie Past Perf Cont. również mi tutaj pasuje :D) the place for ten years. Suddenly he noticed a familiar face in the corner. His brother, with whom he had been arguing all those years, had decided to meet him after all. (Zdecydował się wcześniej, więc się spotykają, nie wygląda to na przypadkowe spotkanie).

Poza tym przestawiłem to sobie na czas teraźniejszy, jakbym był w tym czasie, w barze i obserwował sytuację. Uzgodnienie wydaje mi się wtedy tym bardziej słuszne:

People are chatting noisily, music is pouring out of the jukebox and the bar staff is working hard. Nothing has changed (innego czasu sobie tutaj nie wyobrażam) even though Simon hasn't visited (aż do teraz) the place for ten years. Suddenly he notice a familiar face in the corner. His brother, with whom he has been arguing all those years, decided (zdecydował się wcześniej,a nie teraz, tak wynika z kontekstu) to meet him after all.

Z kolei moja lektorka uważa, iż:
nie "had changed", ale samo changed (past simple), a także nie "had decided", ale "decided". Dlaczego ja myślę źle? :D
Myślisz dobrze.
opowiedzmy to sobie w czasie terazniejszym: muzyka gra, ludzie rozmawiają...
Bohater konstatuje: nic się nie zmieniło (czyli nothing has changed - w narracji z przeszlosci bedziemy tu mieli Past Perfect) i dalej: moj brat postanowil sie ze mna spotkac (j.w.)
Dziękuję.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa