Mam zadanie z matematyki w języku ang...

Temat przeniesiony do archwium.
... i nie do końca je rozumiem :) Czy mogę prosić o przetłumaczenie, lub wytłumaczenie o do chodzi?

treść zadania: At a party with 5 married couples, no person shakes hands with his or her spouse. Of the 9 people other than the host, no 2 shake hands with the same number of people. With how many people does the hostess shake hands? Explain your answer. (4 points) Now suppose there are n married couples at the party; no person shakes hands with his or her spouse, and the 2n − 1 people other than the host shake hands with different numbers of people. With how many people does the hostess shake hands? Explain your answer.

Jak ja je rozumiem: Jest przyjęcie zorganizowane przez parę małżeńską, oprócz tej pary są jeszcze 4 małżeństwa (razem 5), nikt nie podaję ręki swojej małżonce lub małżonkowi i pytanie jest - ile rąk uściśnie gospodyni? Następnie mamy założyć, że na przyjęciu jest n par małżeńskich... i dalej nie bardzo kumam :)

Bardzo proszę o pomoc :)
oprocz gospodarza, zadna z 9 osob obecnych nie wita sie z ta sama liczba osob
potem uogolnienie
n par i zadna z 2n-1 osob obecnych nie wita sie z ta sama liczba osob
zeby latwiej zrozumiec, zwroc uwage, ze 9=2x5-1

i ja tu widze blad :-)
Ok, dzięki :)
Chyba widzimy to samo ;)
Jednak nie, licząc osoby, z którymi się mozna witać, zapomniałem o gospodarzu :-)
tu chyba trzeba zrobic zalozenie, ze jak ktos wita sie z gospodynia, to wita sie tez z gospodarzem, tak?
Powiem, że już sama nie wiem, nie rozumiem tego zadania... :]
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa