co to za zasada

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
w tescie językowym natknęłam sie na zdania które w pierwszej czesci mialy czas past simple a drugiej bezokolicznik nawet jesli były dwie osoby tzn:
I supposed Ben try again.....dlaczego nie tries?czy to jakas konstrukcja?
A nie suggested?
I suggested (that) Ben try again. - subjunctive
czyli zdanie
I saw Jane enter the supermarket. też odnosi sie do tego trybu?
nie, tutaj enter jest bezokolicznikiem
tzw. subjunctive wystepuje po czasownikacgh oznaczajacych zyczenia (żądania itp.): suggest, demand itp.

I demanded that he/you remain silent
Nie. to konstrukcja odnosząca się do czasowników percepcyjnych, jak see, hear...

jest ona następująca: someone did sth --> I saw somebody do Sth - widzisz całą czynność. Przekroczył próg wejścia sklepu. I saw the complete action.

natomiast: someone was doing sth ---> I saw somebody doing sth - widzisz incomplete action. np. I saw his entering the supermarket - widziałem jak wchodził. Ale nie wiem, czy wszedł. Może się cofnął przy wejściu...

et cetera...
Rozumiem to dlaczego w tym zdaniu nie jest I saw Jane enters/entered the supermarket?
Yep.
Pani...... była zatrudniona w klubie sportowym w okresie od października do maja na stanowisku asystentki prezesa, zakres obowiązków: kontakty anglojęzyczne, obsługa urządzeń biurowych, przepływ korespondencji.
Pracownik na wwyzej wymienionym stanowisku sprawdzil sie doskonale.
Mogłabym prosic o tłumaczenie??
Z góry wielkie dzieki:*
Napisz tak, jak potrafisz. Wiesz, chodzi o to, byś coś umiała.
Ms....was employed on president's assistant standing/post in period from October 2010 to May 2011. Range of duties:english contacts, office devices service,correspondence flow. Ms....on above mentioned standing prove herself perfectlly.
since october....:)
Translator?
No własnie nie!!!az takie to beznadziejne?
może zamiast tego czasownika prove herself mozna was working out perfectlly(sprawdzała sie doskonale)?
Halo, halooo:|
..... byla zatrudniona JAKO .... /zgub: standing/post in period/
Her duties included .....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą