proszę o przetłumaczenie.

Temat przeniesiony do archwium.
Describe what picture you can see after the following sentence and then add your own commend in no more than 50 words.

commend to czasownik znaczący 'to praise'
comment*

Zdanie nie jest trudne, spróbuj coś napisać, na pewno coś rozumiesz.
nie rozumiem ogólnie tego "the following sentence" bo jeśli chodzi o zdanie to brzmi mniej więcej opisz co widzisz na obrazku po ?? zdaniu i dodaj swój własny komentarz ( nie więcej niż 50 słów)
the following sentence - następujące zdanie
dziękuję :)
They grew their shells by tapping into carbon from the atmosphere... dissolved in the ocean

mógłby ktoś pomóc w tłumaczeniu?
chodzi mi dokładnie o to: "shells by tapping into carbon" bo nie bardzo rozumiem
shells - muszle
tapping - chodzi o korzystanie z zapasów węgla w atmosferze
czy to chodzi o to że ich skorupy rosły przez wykorzystanie dwutlenku węgla?
no tak
nie jest powiedziane, że konkretnie dwutlenku węgla
Microorganisms contributed to the removal of carbon from the atmosphere.
A long time ago the Grand Canyon was a sea, inhabited by microorganisms which produced shells by tapping into dissolved carbon from the atmosphere. When microorganisms died, the shells sank with carbon and accumulated on the seabed.

Sprawdzi ktoś poprawność tych 3 zdań?
przeciez to nie Twoje slowa. Mozna je znalezc w internecie
mam obejrzeć film, i odpowiedzieć na pytanie. Skoro pytanie brzmi co przyczyniło się do usuwania dwutlenku węgla z atmostefy? A to usłyszałam w filmie to chyba inaczej odpowiedzieć nie mogę? Chodziło mi tylko o ewentualne poprawienie zdania bo czegoś mogłam nie dosłyszeć/ przekręcić?
nie wiem jak inni ale ja wolę mieć 100 % pewność, że wszystko jest ok.
jasne, uslyszalas w filmie.
znajdz te zdania w internecie. Jezeli beda takie same, to znaczy, ze dobrze, hm, spisalas.
myśl sobie co chcesz. ja wiem swoje :] takie jest twoje zdanie? ok. żyjemy w demokratycznym kraju i każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii :). pozdrawiam :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie