zwroty

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
Bardzo chciałbym, aby ktoś przetłumaczył poprawnei gramatycznie następujące zwroty:
Oni robią zakupy
Nie zawiodłam się
Nie miała z kim zostawić dziecka
Dzieci graja na instrumentach
wystrój wnętrza
spełnienie moich marzeń
Dziękuję bardzo za pomoc w przetłumaczeniu ich:)
aa i jeszcze koszty wysyłki:)
nie oczekujesz pomocy, tlyko oczekujesz, że ktoś to zrobi za Ciebie.
Dlaczego sam nie możesz przetłumaczyć?
może jeden zwrot na zachętę przetłumaczenia pozostałych:
the fulfilment of my dreams
they are shopping
I not disappointed
She haven't with who leave child
Children plays on the instruments
interior wystrój=?
cost parcel
:)
pierwsze ok
pozostale zle
nie korzystaj z translatora.
interior decoration- tak chyba będzie wystrój wnętrz
they are doing the shopping
I am not disappointed
She hadn't anybody to take care of her child
Children play on the instruments
interior wystrój=?
cost parcel --> delivery/dispatch/parcel costs
edytowany przez grudziu: 19 maj 2012
interior wystrój=?

decor
(interior) decor

grudziu - Tobie wystarczy, ze ktos napisze cokolwiek, zeby ochoczo poprawic, tak?
hodujesz leni.
nikt nie mógł zostać i zaopiekować się jej dzieckiem- nobody will can't stay and care her child dobrze?:)
nie
dlaczego musisz robic zdania, ktore przerastaja Cie o kilka poziomow?
to jak według ciebie mogłoby być zbudowane to zdanie zachowując sens?
to jest Twoje zadanie. Jezeli jest za trudne, powiedz nauczycielowi.
Jezeli jest na Twoim poziomie, zajrzyj do ksiazek i uloz je sam.
ja nie mam nic zadanego, tylko się uczę i wpadło mi na myśl takie zdanie i chciałem wiedzieć jak poprawnie je przetłumaczyc
za trudne zdanie. Ukladaj sobie prostsze zdania do tlumaczenia.
prawdopodobnie nie wiesz, jak powiedziec 'nie mogl', to po co sie porywasz na takie zdania?
i bardzo byś mi pomógl/a gdybyś mi powiedział/a jak prostym językiem napisać takie zdanie zachowując sens albo wykazać mi jakie robię błędy, chyba na tym polega nauka :P

a nie od razu krytykować i poniżać twierdząc poco w ogoóle się za to zabieram
He couldn't- nie mógł:P
nauka polega m.in. na tym, zeby nie porywac sie z motyka na slonce.
Co z tego, ze pokaze, jak przetlumaczyc to jedno zdanie, kiedy w innej sytuacji 'nie mogl' tlumaczy sie inaczej.
Jezeli robisz bledy typu children plays, to naprawde powinienes cwiczyc swoje umiejetnosci na nizszym poziomie.
Dla pewnych słów cięzko znaleźć synonimy np. "nie mógł' więc znajomość ich jest niezbędna. Nie ochodzą mnie inne sytuacje, ważne, że w tej sytuacji oraz w wielu innych podobnych będę umiał je zastosować.
wpadło mi prez przypadek "s" :P
Cytat: elementarny
nikt nie mógł zostać i zaopiekować się jej dzieckiem- nobody will can't stay and care her child dobrze?:)

posłuchaj, rodzaj błędów jakie tu popełniłeś świadczy, że nie znasz podstawowych czasów, to tak jakbyś napisał, że czarne jest białe, jeśli nie znasz podstawowych konstrukcji nic ci 'gotowiec' nie da,
musisz wziąść pierwszą lepszą książke do gramatyki (lub w necie) i przerobić podstawowe czasy, potem dopiero wrzucaj tu swoje próby inaczej nie ma sensu
moja obecność na tym forum jest dowodem na to, że się staram, a nie biernie czekam, że w cudowny sposób się nauczę :P
wiem wpadka z tym "nie mógł" ale treaz wiem już jaki błąd zrobiłem, więc się czegoś nauczyłem:P
elementarny@

popracuj troszkę nad takimi zagadnieniami jak: to be, budowa czasów pr simple i continuous itd. Podstawowe struktury.

błędy:
they are shopping tu jest ok. (robią teraz)
I not disappointed - brak to be I'm, You're disappointed.
She haven't with who leave child - Nie miala nikogo (She had nobody) to (cel) take care of her child

Children plays on the instruments play sth - bez przyimków np. I play the guitar (play =grać na)
interior wystrój=? interior wewnętrzny (decor)
Cytat: mg
Jezeli robisz bledy typu children plays, to naprawde powinienes cwiczyc swoje umiejetnosci na nizszym poziomie.

To nie kwestia umiejętności, tylko przyzwyczajenia. Powtarzalność sprawia, że coś robisz automatycznie. Source: cognitive developmental theory on lang acquisition
nikt nie mógł zostać i zaopiekować się jej dzieckiem- nobody couldn't stay and care her child a teraz dobrze grudziu ?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |