Czy faktycznie Angielski jest "prosty"?

Temat przeniesiony do archwium.
Pytanie nie jest we właściwym miejscu ale tutaj najczęściej zaglądają ludzie więc zapytam.

Dlaczego Polacy ifantylnie wpierają że angielski jest prosty? A Polski to najtrudniejszy język na świecie?
Rodowici Anglicy uważają że ich język jest bardzo trudny (angielski nadal nie ma statusu międzynarodowego a w Unii Europejskiej rozważa się wprowadzenie Hiszpańskiego bo jest jednak łatwiejszy niż angielski)
Angielscy Profesorowie po filologi angielskiej uważają że angielski jest bardzo trudnym językiem. W ogóle mnóstwo osób którzy znają porządnie Angielski mówią że to nie jest łatwy język, a w Polsce...no cóż wy też mi powieci że Angielski jest prosty?
jak dla mnie angielski nie jest łatwym językiem, ale do trudnych tez nie należy... taka jest moja opinia.
Wedlug mnie sporo osob uwaza, ze jezyk angielski jest dosc prosty bo zna go na srednim poziomie, takim co umozliwia codzienna komunikacje bez wchodzenia w szczegoly. Jest to tez jezyk, z ktorym w jakis tam sposob jest zawsze kontakt np poprzez piosenki (w duzej mierze spiewane po angielsku), takze chcac nie chcac cos tam zawsze wpadnie do glowy, nawet jesli taka osoba nie przyklada sie az tak bardzo do nauki.
ja jestem zdania, że nie ma języków trudniejszych i łatwiejszych. W każdym języku znajdziemy coś trudniejszego i coś łatwiejszego.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia