jaka jest różnica pomiędzy....

Temat przeniesiony do archwium.
jaka jest różnica pomiędzy wyrazami: disease, illness, sickness - wiem, że wszystkie trzy oznaczają "chorobę", ale czy są jakieś reguły określające ich użycie. Np. tak jak jest z wyrazem "sędzia". Sędzia to zarówno referee (np. piłki nożnej, boksu, koszykówki), umpire (np. curlinga, baseball, tenisa) oraz judge (np. w łyżwiarstwie figurowym). Czy podobnie jest z chorobami? Nigdzie nie mogę się tego doczytać więc może ktoś mi powie =) pozdro
Ja nie czuje zbytnio różnicy pomiędzy tymi trzema słowami poza tym że sickness wydaje mi sie bardziej błache od tych dwoch pozostałych.
ps. są jeszczenie inne określenie na chorobę: ailment, malady, disorder, distempter i pewnie jeszcze kilka by sie znalazło ;)
www.ang.pl/love_24277.html
... jak powiedziala La Belle..... 5 minut temu: "wyszukiwarka to NAPRAWDĘ fajna rzecz".
Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w kursie BBC pod tytułem "Problem Words" Zajrzyj na: http://www.bbc.co.uk/polish/specials/1117_problem_wds/
więc wpisz do niej "zajęcie" bo najwyraźniej ci go brauje. wszędzie to samo - człowiek nie może już o nic zapytać, poprosić o pomoc, bo polecą teksty (i to zazwyczaj od tych, który oewj odpowiedzi nie byliby w stanie udzielic) o "wyszukiwarce", "samodzielności", "pracy". jednak w wyszukiwarce nie znajdziesz tego co ja ci radzę - daruj sobie takie teksty
Blahostka taka, no drobnostka
Nie zwrocilas uwagi, ze To_ja podala wczesniej przydatny link
To ja go podam raz jeszcze
www.ang.pl/love_24277.html
Moze bys tak... przeprosila?
Obronca ucisnionych? Kiedy Ty sie nauczysz nie dyskutowac?
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Zagranica

 »

Pomoc językowa