Korepetycje z dzieckiem z 2 gim i 4 podstawówki - proszę o rady

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam małe pytanko. Koleżanka załatwiła mi ostatnio korepetycje z dwójką dzieci (wiek jak w temacie), wyszło to dość niespodziwanie i zgodziłam się, mimo że wcześniej nie udzielałam korepetycji. Od października idę do NKJO ale póki co kompletnie nie orientuję się w obecnym programie nauczania, jak to poziom i zakres materiału jest w jakich klasach (to śmieszne, ale ja paradoksalnie w gimnazjum miałam tylko niemiecki... :D).

Tak więc bardzo proszę o rady, z jakich książek najlepiej korzystać , jak się w ogóle przygotować do tych korków ? Może z jakichś działów coś im pokserować? Bardzo proszę o jakieś porady ludzi którzy dawali korepetycje dzieciom w podobnym wieku...
kiedys mialem kilkoro takich uczniow w tym wieku, ale to bylo ponad 6 lat temu
ale jedna zasada zawsze sie sprawdza - prowadz lekcje na podstawie podrecznikow ze szkoly + obowiazkowo dodatkowe cwiczenia na ich podbudowie; jest duze prawdopodobienstwo, ze i ty, i dzieci jak i ich rodzice beda zadowoleni z twoich uslug, a co najwazniejsze bedzie to zawsze jakis postep w nauce dla tych uczniow
Mój przdmówca ma rację a ja od siebie chcę dodac jeszcze kilka wskazówek. Jeżeli chodzi o program nauczania w danych klasach to wystarczy odwiedzić pierwszą lepsza księgarnie językową i przejrzeć dostępne podręczniki dla danej szkoły. Nie sugeruj się jednak tym za bardzo bo wiedza danego ucznia to sprawa indywidualna a z tym jest różnie i np. uczeń gimnazjum może posiadać wiedzę trzecioklasisty. Ważne jest żeby na pierwszym spotkaniu pokazac że jesteś profesjonalistką i znasz się na rzeczy. Warto zapytac rodziców czego oczekuja po tych korepetycjach bo to ułatwi zadanie. Generalnie, radzę skupić się na materiale aktualnie przerabianym, pracach domowych i powtarzaniu bo to podniesie oceny na czym większości rodziców zależy. Dodatkowo musisz zrobić cos od siebie i na pewno nie jest to powtarzanie gramatyki do bólu to uczeń się zbuntuje i to zapewne będzie koniec korepetycji. Spróbuj nawiązać dobre relacje z uczniem, wytłumaczyc mu że wasze spotkania są dla jego dobra. Postaraj się o jakiś ciekawy materiał na kserówkach do konwersacji której zawsze w szkole brakuje lub coś podobnego. Jak dobrze wypadniesz to ludzie polecą cię znajomym itd.
Pozdrawiam