Nauka języka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam do was pytanko. Jak w domowych warunkach bez prywatnych lekcji (o szkole nie mówię bo tam raczej nie nauczymy się ang) nauczyć sie dobrze (komunikatywnie) ang? W miarę coś mam wiem, coś powiem. Ogólnie grając z ludźmi to rozumiem co oni piszą/mówią - gorzej jest z odpowiedźą. Często się zastanawiam jak ulożyć zdanie..
Jest jakiś zbiór słowek, które są często używane?

Są może jakieś książki bądź lekcje w internecie?
edytowany przez weakenglish: 22 sty 2013
Cytat: weakenglish
... (o szkole nie mówię bo tam raczej nie nauczymy się ang)

Wychodząc z takiego założenia nigdy nie nauczysz się języka.

Trzeba siąść na daborecie (nie chcę pisać d....) i uczyć się 2-3 godzin dziennie.
Wszelkie wątpliwości wyjaśniać z nauczycielem.

Jeśli chodzi o materiały, to wpisz w wyszukiwarkę 1000 i znajdziesz conajmniej kilkanaście stron zawierających 1000 najważniejszych słów.
tak jak kolega wyżej mówi samodyscyplina, POLECAM supermemo 98 !!! i tworzenie własnych baz!!
W niejednej szkole uczą metodą, jaką uczy się łaciny...Zależy od nauczyciela, nie tylko poziomu jego wiedzy, co chęci, nade wszystko umiejętności jej przekazania. To jednak na nic się zda, gdyż jezyk to wyuczona umiejętność jak jazda na rowerze, to wyuczony nawyk, dlatego tak jak pisze kolega Adriano, bez własnej pracy to się nie może udać.
Cytat: weakenglish
(o szkole nie mówię bo tam raczej nie nauczymy się ang)

ja się akurat w szkole nauczyłam trzech języków - ale wierzę w to co mówią, że w domu trzeba co najmniej 2x tyle czasu spedzać na nauce co w szkole.
Jednego uczonego w szkole języka się nie nauczyłam - ale mam pretensje tylko do siebie, bo w sumie dziwne byłoby, żebym się nauczyła nie chodząc na zajęcia i nic nie robiąc:D

Zgadzam się z przedmówcami - praca własna przede wszystkim. Nauczyciel (dobry) pomaga - osobiście znam bardzo bardzo bardzo niewiele osób, które potrafią się same uczyć (ale znam).

Co do polecania czegokolwiek - trudno to zrobić nie znając wieku/możliwości/środków finansowych/poziomu/umiejętności.
Jestem lektorem szkoły językowej PLANETA w RAdomiu. Zgadzam się z Waszymi wpisami - dobry nauczyciel pomaga, prócz szkoły TRZEBA poświęcić czas w domu żeby widzieć szybciej efekty.
Przede wszystkim dotyczy to słówek - żaden nauczyciel się za Was tego nei nauczy.

polecam dużo oglądać - filmy z napisami, youtube, englishvid, pisać na czatach, czytać gazety i artykuły w sieci - mimowolnie zaczniecie więcej rozumieć
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Podręczniki językowe