phrasal verbs - praca domowa

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o sprawdzenie poniższych zdań: czy użyto właściwego phrasal verb oraz czy jest zapisany we właściwej formie.

Lista phrasal verbs: look after, look back (on), look down on look forward to, look in on, look into, llok on, look out, look out for, look over, look round, look through, look up.

1) Jane could you...............Bob and Kelly. Me and John are going out that evening.
2) What is your dog..............in this backyard?
3)...............if there is a cinema.
4) I was.......quickly too find some information about King Henry.
5) The detective...........in his job.

My answers:
1) looks after
2) looks out for
3) Look round
4) looking through??? / looked through (nie wiem czy w past cont. czy w past simple)
5) looks into

Z góry dziękuję.
1 zla forma gramatyczna
2 zla forma gramatyczna
4 powtorz budowe zdania w past continuous i past simple. Nioe moze byc through, bo to wymaga dopelnienia (through what?)
5 zly czasownik
w 1) look after (ze względu na you nie może być z -s na końcu)
2)look out for
nie w 2) looking out for
1 ok
2 ok z -ing
Wydaje mi sie, że czwarte zdanie powinno być w past cont. ze względu na operator "was" oraz fakt, że nie wiemy czy podmiot w zdaniu znalazł informacje o królu Henryku.
W tedy zdanie wyglądałoby nastepująco: I was looking up quickly.....
5) The detective looks out in his job.
4 przede wszystkim dlatego, ze tam jest 'was', musi byc uzyty past continuous
5 źle, ale wlasciwie to 'look into' pasuje do detektywa, ale tez wymaga dopelnienia (co bada detektyw?). Moze w poleceniu byla mozliwosc dodania odpowiednich rzeczownikow po czasownikach, np. A detective looks into cases of murder
Polecenie dotyczyło tylko wyboru odpowiedniego phrasal verb spośród podanych oraz użycia odpowiedniej formy. Być może moja pani od ang. coś pominęła. W kązdym bądź razie dziękuję mg za poświęcony czas na sprawdzenie i komentarze.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa