Nazwisko

Temat przeniesiony do archwium.
Po wakacjach wybieram się do Anglii (już tam byłam, ale teraz na dłużej ;p) i mam taki dziwny problem z moim nazwiskiem, gdyż nie wiem jak ono będzie wymawiane - zaczyna się na K a potem następuje spółgłoska - W (a ogolnie to jest trudne i długie, ale mniejsza o to). Zauważyłam, że w angielskim nie ma takiej zbitki 'kw', a gdy K występuje własnie przed spółgłoską wtedy jest nieme (jak np w Knightley). Czy myślicie, że anaglogicznie będzie czytane moje?
prawdopodobnie będzie wymawiane kł, podobnie do np. quick
Aha, dzięki. Nie wiem czemu pomyślałam, że skoro taka zbitka jak kw nie istnieje to będą wymawiali przez samo ł na początku.
moze juz sie orientuja niektorzy, ze nasze w jest jak ich v (Lewandowski juz ladnie wypowiadali w TV podczas meczow w UEFA CL)
Może i tak, napewno niektorzy są bystrzy językowo. Ale nie wiem jak mam podawać swoje nazwisko, żeby się kojarzyło z tym co jest napisane i na odwrot ;) Jakbym podawała anglikom tak jak wymawiają oni (własnie te w jak ł itp) to oni słyszeliby tam conajmniej dwa angielskie słowa. Może to dziwnie brzmi, ale tak jest i wychodzi jakiś bezsens z tego. W Polsce też mam z nim trudności.
Spokojna głowa. Chyba po nazwisku nie będą się zwracać do Ciebie ... <whistle>

:)
Prywatnie nie, ale są inne sprawy w zyciu niż tylko te prywatne niestety...
To będziesz im literować i przyzwaczaisz się do tego, że prawie nikt nigdy go nie wymówi poprawnie.
Ja mam na imię Ewa i o ile na początku się upierałam, aby to pisać Ewa i aby wszyscy wymawiali poprawnie, a nie Eła lub Iła, to po paru latach mi przeszło (bo faktycznie są ważniejsze sprawy) i sama się przeważnie podpisuję Eva i reaguję na każdą możliwą wymowę. Najczęściej jestem Iwa, czasem Ejwa, rzadziej E(h)wa. Sama też się róznie przedstawiam, zależy od humoru. A przy okazji przez telefon można głupka udawać i jeśli chcą rozmawiać np. z Iwą, to sorry, wrong number :)
Wiesz co? Słyszałam o innej Ewie, która miała taki sam problem, więc pewnie jest on powszechny. Akurat moje znajome osoby z UK mają takie proste imiona, które ciężko przekręcić (głownie Ania ;p).
Gdyby w moim nazwisku to pierwsze K było nieme to ono po angielsku miałoby jeszcze jakiś sens, z tym K to kompletna masakra. Może wam w całości nie zdradzę, ale ma ono aż 12 liter (jak ktoś ma dłuższe może mnie pocieszyć) i w wymowie z ł ujawnia się tam słowo Rose.
Ja wiem, że ja wyolbrzmiam i jak kto powie pewnie tak już zostanie, ale nigdy go nie lubiłam i trochę się cisnę w tym temacie ;p
Ja mam na imię Dave, więc na szczęście nie ma problemu. Niektórzy mówią na mnie 'Dive', a szwagier czasem 'Davie'. Kiedy powiedziałaś o tym, że masz na 'K' i stosunkowo długie to przestraszyłem się się pomyślałem o "Kunegundzie' hehe, z kolei 'Konstantopolitańczykówieczka' jest ,,trochę" przydługie hehe. No zaintrygowałaś mnie tym imieniem.
Jeśli jesteś piękną kobietą - nauczą się wymawiać, zapewniam. :)
It goes both ways. It took me a while 'till I got used to pronouncing the name Sean./amongst others/
But that's Irish....they are different ;)

I have an Irish client, born and raised here, whose first name is Ceilidh - pronounced Kaylee.
names of Irish girls are wonderful - nothing like is says on paper. I once knew a Nuala, then there is Shibhoen..
Cytat: grudziu
Ja mam na imię Dave, więc na szczęście nie ma problemu. Niektórzy mówią na mnie 'Dive', a szwagier czasem 'Davie'. Kiedy powiedziałaś o tym, że masz na 'K' i stosunkowo długie to przestraszyłem się się pomyślałem o "Kunegundzie' hehe, z kolei 'Konstantopolitańczykówieczka' jest ,,trochę" przydługie hehe. No zaintrygowałaś mnie tym imieniem.
Jeśli jesteś piękną kobietą - nauczą się wymawiać, zapewniam. :)

Na szczęście chodzi o nazwisko, imienia napewno nie będą przekręcać. Z nazwiskiem jest tak, że głupio brzmi po prostu po angielsku. Coś jak te durne napisy captcha gdzie sa obok siebie dwa słowa, które zestawione razem tworzą coś bez sensu.
Kwiatorowska?
haha bardzo mozliwe, ale w sumie mniejsza o to jak brzmi po polsku ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie