"Język młodzieżowy"

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Wszystkich.Mam prośbę i pytanie.Otóż moj temat maturalny brzmi:' Język twoich rówieśników.Na podstawie zebranego materiału przedstaw swoistośc tej odmiany języka".Potrzebuję informacji na ten temat,tzn. bibliografii-autorów książek(trochę mam, ale raczej nie o to chodzi), pomocy w określeniu tezy, pomysłu na przedstawienie.Napisałam tezę, ale nie jest zbyt dobra.Potrzebuję czynników i cech(z tym jest najgorzej), bo nie wiem o co chodzi.Proszę Was o jakąkolwiek pomoc.Cały czas szukam, ale to jest trudne.Jednak temat bardzo mnie interesuje.Dziękuję i czekam na odpowiedzi...
Kiedy ja chodziłem do skzoły było
słownik - praca domowa - słownik/książka - nauczyciel - ocena
wkład:100% uczeń (drobne wyjatki)
Teraz
praca domowa - forum - nauczyciel - ocena
wkład: 100% forumowicze i ludzie dobrej woli.
temat super i wlasciwie mozna sie pokusic o porzucenie literatury i domniemywanie samemu ( o ile matura dopuszcza 0 bibliografii). No moze jakies socjologiczne odwolanie nie zawadzi, a wrecz pomoze.
Pomyslow na przedstawienie mnostwo. Mozna puscic nagranie z tasmy i je zanalizowac np. Mozna odspiewac tekst hiphopowy;). Mozna zacytowac autentycznego maila/bloga. Pokazac jakis takst np. z gazety i zaprezentowac wolne tlumaczenie w jezyku mlodziezowym etc. Swoistosc tego jezyka:
glownie - skrotowosc (nara pozdro) i zapozyczenia (cool, trendy, fuck, yo), no i slang jest wlasciwie zarezerwowany dla mlodziezy.
powodzenia
[wpis usunięty]
zglosilem wpis do usuniecia. mam nadzieje, ze uda ci sie znalezc w zyciu uczciwa prace.
I masz rację.
Dziewcze sie powtarza. Wczoraj bylo to samo. Tez zglosilam do usuniecia. Lukar usunal a ona powrocila.
W sumie ja mam podobny temat. :D Mam "gwara mojego regionu", jest o czym pisac, tym bardziej, ze jestem z malopolski :P
Jak będziesz mieć "łacinę podwórkową" to znam szereg zwrotów idiomów a nawet kolokacyj :)
Dawno nie używana wiec bieglosc juz nie ta ale zawsze służę pomocą.
nieużywana
Witaj, mam taki sam temat pracy maturalnej, także możemy wymienić się informacjami jakie zdobyliśmy jak chcesz pisz [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa