Correct?

Temat przeniesiony do archwium.
Dobrze to jest?

I'm at the second year and I have one and half year to leave the University. I'm hope that I'll find a good job if not I move out to the Great Britain as my sister did.
I'm 'at' IN the second year and 'I have' THERE ARE one and half yearS FOR ME to 'leave' FINISH the university. 'I'm' (popraw) hope that I'll find a good job, if not, I WILL move out to the Great Britain as my sister did. /lub: as did my sister/.

PS Przedimki i przyimki. :-)

edytowany przez grudziu: 25 wrz 2013
OMG I made a lot of mistakes... but thank you for correct

1.Mam jeszcze pytanie dlaczego nie może być:
I have one and half years to finish University ( bo to 'there are' dla mnie jakoś takie nienaturalne..)
2. I czy to jest ok?
I study two majors one of them in the second year and the second one in the third year. But definitely I prefer Mechanic.

A jeśli chodzi o przyimki i zaimki to spędzam nad nimi dłużooo czasu mimo to mi sie mylą.
Zawsze myślałem że jeśli jest ' I study at AGH' to jest też ' I study at (IN) the seond year'
edytowany przez uczen1234: 25 wrz 2013
ja bym to dala inaczej...THERE ARE one and half yearS FOR ME
...and I still have 18 months to go.
I study two majors. The First one starting in the second year and the second starting in the third year.
...But definitely I prefer Mechanic....tego zdanie nie za batrdzo lubie.


????Zawsze myślałem że jeśli jest ' I study at AGH' to jest też ' I study at (IN) the seond year'..
ale ty przeciez nie jestes od myslenia...ty jestes od tego, zeby wiedziec ....I study AT a Univ, I am IN my second year...bez pytan...
Terri nie rozumiem napisałaś ''The First one starting in the second year and the second starting in the third year" ( Pierwszy zacząłem na drugim roku i drugi zacząłem w trzecim roku????) nie o to mi chodziło

Po polsku miało być tak
-Studiuje dwa kierunki, w jednym z nich jestem na drugim roku a w drugim na trzecim. Ale definitywnie wole Mechanike
Nie widze nic zlego w:
I have xxx years remaining...
*edit:
Ok, nie mialo byc remaining ale mozesz uzyc, albo np. left lub to go etc.
edytowany przez fui_eu: 25 wrz 2013
Ok czyli ' I have one and half years to left Univeristy' ( Ta wersja dużo bardziej do mnie przemawia niż ta z THERE ARE)

W dalszym ciągu nie rozumiem tego o co wcześniej pytałem ;/
Terri napisała ''The First one starting in the second year and the second starting in the third year" ( Pierwszy zacząłem na drugim roku i drugi zacząłem w trzecim roku????) nie o to mi chodziło

Moja wersja: I study two majos. On x I'm in the second and on y I'm in the third year.
gdzie x,y to nazwy kierunków
Proszę o odpowiedź...
'I have one and half years to left Univeristy ' - OK już wiem że to mam dobrze znalazłem na angielskiej stronie coś podobnego mianowice "I'm still in school. I have one more year left."

Jeszcze proszę o odpowiedź na to:

"W dalszym ciągu nie rozumiem tego o co wcześniej pytałem ;/
Terri napisała ''The First one starting in the second year and the second starting in the third year" ( Pierwszy zacząłem na drugim roku i drugi zacząłem w trzecim roku????) nie o to mi chodziło

Moja wersja: I study two majos. On x I'm in the second and on y I'm in the third year.
gdzie x,y to nazwy kierunków
Proszę o odpowiedź..."
I have one and a half years to leave - ok - za poltora roku opuszcze uni
I have one and a half years left - ok - pozostalo mi poltora roku (czego - wynika z kontekstu)
Uważaj: left w zdaniu nr 2 nie wyraża tego samego co leave w zdaniu nr 1, a także na pewno nie mozna powiedzieć 'to left'.
Dziwny ten angielski 'I have one and a half years left' dla mnie 'to left' ładnie brzmi ale niech będzie :)
A odpowiesz mi na drugą cześć plz? Bo konkretnie odpowadasz i rozumiem o co chodzi
to left brzmi ladnie ale nie jest poprawne. Mozesz dac samo left ale wtedy musisz nieco zmienic reszte zdania.
edytowany przez fui_eu: 25 wrz 2013
I'm double majoring. Doing second year in xxx and third in yyyy, but definitely prefer xxx./np/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Podręczniki językowe