infamous

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy wyraz 'infamous' ma tylko negatywne znaczenie? Pytam, bo spotkałam się z nim w kontekście promowania koncertu, po zdaniu "proudly presenting the infamous X" miały miejsce zachęty do przyjścia na koncert i zapowiedź, że jak zawsze, bedzie świetny... tak więc nie wydaje mi się, żeby 'infamous' miało znaczyć tu coś negatywnego.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
edytowany przez justme33: 28 lis 2013
tak, tylko negatywne
może kierowali się zasadą forbidden fruit is the sweetest : )
dziwny pomysł na zachęcanie ludzi do przyjścia gdzieś..... dzięki ;)
znalazłam coś takiego: http://thebettereditor.wordpress.com/2013/04/15/its-famous-not-infamous-unless-you-really-mean-it/
czyli jednak czasem używa się tego w innym kontekście (w prawdzie niepoprawnie ale używa)? ;)
Niekoniecznie niepoprawnie. Z twojego linka:

While infamous is sometimes used sarcastically or for humorous effect, it is not a synonym for famous, and shouldn’t be used that way
tak, użyte sarkastycznie
może miec też funkcje zachęcajaca
np. infamous Adam Darski is to give a concert on Friday
hmm... ale Nergal jest postrzegany jako osoba kontrowersyjna, więc to 'infamous' tak bardzo się nie gryzie ;) ale czy w takim kontekście - ironia lub zachęcenie - będzie się to odnosiło do każdej osoby, czy tylko do tych, którzy faktycznie są znani z robienia rzeczy, nie do końca się wszystkim podobających?

I jeszcze pytanko z trochę innej beczki. Rozmawiając z kimś o przyszłym wydarzeniu, ktoś pisze, że będąc gdzieś, gdzie się (na pewno) wybiera na pewno będzie się dobrze bawił, jak powiedzieć, że jestem pewna, że gdybym tam poszła (wiem, że na pewno nie pójdę, bo to za daleko, nie mam czasu, itp.) też bym się śiwietnie bawiła? czy może być "Im sure that if I go there I'll have a great time/fun too"? czy może tam powinno być 'would' albo jeszcze coś innego?
edytowany przez justme33: 29 lis 2013
I am sure I would have a lot of fun if I went there
dzięki :) a jak z tym nieszczęsnym 'infamous'?
tylko do tych, którzy faktycznie są znani z robienia rzeczy, nie do końca się wszystkim podobających
raczej tak, nie powiesz infamous Krzysztof Penderecki
no właśnie dlatego mnie to intryguje, bo padło to w odniesieniu do osoby, której jest dużo bliżej do Pendereckiego niż Nergala.... no ale trudno... juz nie męczę, dzięki za pomoc ;)
edytowany przez justme33: 29 lis 2013
Temat przeniesiony do archwium.