Sprawdzenie zdań:

Temat przeniesiony do archwium.
Mam parę wątpliwośći odnośnie zdań. Prosiłbym o wytłumaczenie dlaczego dana forma jest poprawna :)

-What is the most fascinating place in the world? czy What is the most fascinated place in the world?

-They will not send you any money until next month. (str.czynna)
Not money will be not sent to you until next month. czy Not money will be sent to you until next month. (str. bierna)

-Clara`s baby like goat`s milk. (jak zadać pytanie?)

-100 milionów - 100 million czy 100 millions (wydaję mi się, że bez s; taka jest zasada po prostu?

-Kiedy używamy podanych czasów? Future Simple, Present Continous, going to + verb:
*We use going to + verb to describe a present intention about the future.
*We use PS to describe something we have already arranged to do.
*We use PFl when there is no special plan, this is something you predict or see as a future fact.
*We use going to when our prediction is based on present evidence.
*We usePF when we promise something.

-
edytowany przez arturek999: 12 gru 2013
fascinating - fascynujacy
fascinated - zafascynowany

tak samo np. annoying annoyed, embarrassing embarrassed, surprising surprised
nie, to nie będzie strona bierna, bardziej to już przypomina inwersje
no money will be sent to you ...
no money will be sent - to jest strona bierna

million - tak, taka zasada
two thousand, seven hundred itp.
ale: było ich miliony/tysiące/setki (=wiele) - there were millions/thousands/hundreds of them

...likes goat's milk

a jakie pytanie zadasz po polsku?

nie domagaj sie od nas wyjasnienia uzycia czasow, ktore mozesz znalezc w stu tysiacach miejsc w internecie
No właśnie nie wiem co jest poprawne: Who does like goat's milk? czy Who likes goat's milk?

Nie chcę żeby ktoś wyjaśniał czasy tylko looknął czy dobrze myślę. Jak napisze, że źle to sam rozkminie dlaczego :)
edytowany przez arturek999: 12 gru 2013
who likes...
to jest pytanie o podmiot, a takie slowa jak 'does' itp. wstawia sie zawsze przed podmiotem, czyli w pytaniach o podmiot nie ma ich gdzie wstawic i się ich nie wstawia w ogóle.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą

 »

Studia za granicą