Test z angielskiego gramatyka

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o poprawienie mi tych przykładów (gramatyka angielska) jak również napisanie tych kilku przykładów które nie umiałam zrobić. Przygotowuje się na test z angielskiego z gramatyki (obowiązują wszystkie czasy gramatyczne) i mam z tym niestety problem. Jutro musze zaliczyć. Bardzo dziękuję chociaż za część poprawionego/zrobionego zadania! :)
(pierwsze 16 zrobilam, na zadanie mialam napisac podane czasowniki w nawiasie w poprawnej formie w zdaniu), aczkolwiek nie wiem czy dobrze więc proszę o sprawdzenie. A niestety tych siedmiu pod spodem to nie mam pojęcia jak ugryźć.

(pay) 1. Tomorrow I’m paying all the Money back
(try) 2. Be quiet, will you? I’m trying to concentrate
(study) (watch) 3. All day yesterday while they was studying for the exams, he was watching TV.
(FINISH) 4. He just has finished reading a book
(come) (go) 5. I didn’t meet Sue yesterday. When I came she already has gone
(not open) (open) 6. Tom usually doesn’t open his shop before 8 but today he opened it at 7.
(arrive) (work)7. When my son arrived yesterday we was working in the garden
(fly) 9. They are flying to Madrid next week. Ann has already bought the tickets.
(know) 10. They have known each other since they studied together.
(drive) 11. She is tired because she has been driving for 10 hours non-stop
(start)12. The film starts at 6 p.m
(Cruise) 13. This time next month we will cruising the Pacific
(ask) 14. He always asking stupid questions. I can’t stand it
(have) 15. Just listen to that noise! They are having a party again!
(not speech) 16. I haven’t spoken to my neighbors recently.

I te co nie wiem jak zrobić 
8. By next Christmas they ……………………. (live) in London for ten years.
1. By the time we get to the stadion, the match ......................... (start)
2. How long ........................ (stay) here for? I don't know. I haven't decided yet.
3. Jackson ...............................(not win) the Nobel Prize, but says she is still hoping for recognition
4. If you happen to see any one in the garden, don't worry. It ................................(be) the gardener.
5. There .................................. (be) a strike this morning but it has been cancelled.
6. I'm glad I've run into you. I .................... (mean) to get in touch with you for ages.
Cytat: xyz13
(pay) 1. Tomorrow I’m paying all the Money back ZALEZY, CZY TO JUZ JEST UZGODNIONE, CZY MOZE W TEJ CHWILI PODJELAS DECYZJE

(study) (watch) 3. All day yesterday while they was ONI BYŁ? studying for the exams, he was watching TV.
(come) (go) 5. I didn’t meet Sue yesterday. When I came she already has gone HAS GONE ODNOSI SIE DO TERAZ, A MA SIE ODNOSIC DO PRZESZLOSCI
(arrive) (work)7. When my son arrived yesterday we was MY BYŁ? working in the garden
(Cruise) 13. This time next month we will BRAK SLOWA cruising the Pacific
(ask) 14. He BRAK WAZNEGO SLOWA always asking stupid questions. I can’t stand it
RESZTA OK

I te co nie wiem jak zrobić 
PRZETLUMACZ JE NA POLSKI I UZUPELNIJ LUKI PO POLSKU
tu jest jedna dobra odpowiedź i nie brakuje słówek, to jest mój test z angielskiego który przepisałam słowo po słowie. I nie "my był" tylko "my byliśmy". np w 7. kiedy mój syn przyjechał wczoraj my (razem, ja z synem) pracowaliśmy w ogrodzie. Wiem z tym He is always asking... ale zdanie na tescie bylo rozpoczete He always i nie mialam miejsca dopisac miedzy nimi "is" :D ale moze faktycznie lepiej dopisac.

Dziękuję za odpowiedź.
chcialsa pomocy, tak?
wiec, jezeli pisze 'brak slowa', to znaczy, ze nie wpisalas w danym miejscu slowa, ktore tam powinno byc.
Osobna sprawa jest niezaznaczenie tego, czego nie mozna zmienic, np. poczatku zdan. Zdanie z asking jest niegramatyczne. Albo dopiszesz is, albo zmienisz czas.

To bardzo dobrze, że wiesz, że się mowi 'my byliśmy'. A jak to przetlumaczysz na angielski?
Ok, sorry, już wszystko rozumiem co miałaś/miałeś do przekazania :) 2 godziny snu robia swoje ;)
w 3. ma być we were studying
w 5. had gone
7. we were working
13. will be cruising
14. jeśli nie is to moze byc is to moze byc asks?

W tym co "nie wiem jak je zrobic" to mysle ze moze tak
8. have lived
1. had started
2. will you be staying
3. didn't win
4. will be
5. byłabym pewna ze "was" skoro czynnosc jest zakonczony bo "odwolany", sczkolwiek odpowiedź jest zła.
6. had been meant

dzięki
edytowany przez xyz13: 09 cze 2014
-eś

pierwsze ćwiczenie jest teraz ok

w drugim
8 1 przetlumacz najpierw na polski
2 ok
3 jeszcze nie umarl
4 ok
5 was? Odwołany to zakończony? Egzamin został odwołany, dostałem czwórkę?
6 nie, po pierwsze ma byc odniesienie do terazniejszosci, po drugie po co strona bierna
8. Przed następnymi świętami oni (wg mnie będą) mieszkać 10 lat. Rozumiem to tak, że w święta minie 10 lat odkąd mieszkają w Londynie. Czyli zaczęli mieszkać załóżmy w 2000 roku, my jestesmy w roku 2009 i mówimy właśnie to zdanie z myślą że w święta w 2010 roku minie 10 lat. Więc to jest przyszły czas ale połączony z przeszłością. Więc może: HAVE BEEN LIVING?
1. tego nie byłam pewna przez słowo "get" bo nie wiem jak się odnieść do zdania. "Get" jest tu w bezokoliczniku więc zanim dostaniemy się na mecz, dostaliśmy się? Nie wiem, ale słowo "zanim" sugeruje czas zaprzeszły.
3. Na teście napisałam haven't won bo wydawało mi się najbardziej poprawne (wg dewizy-jeszcze nie umarł) ale niestety było źle. Więc co innego mogłoby tu być?
5. W takim razie tłumacząc na polski powinno być "miał być"? would be? nie wiem na prawde...
6. w takim razie I have meant? Napisalam tak na kolokwium i było źle. Nie mam innych pomyslów. I have been meaning? Bo tu powinno być continuous?
8 dpobrze rozumujesz, odpowiedni czas nazywa sie future perfect continuous
1 get odnosi sie do przyszlosci, mam nadzieje, ze znasz zdania typu 'whe I come back' = kiedy wrócę
3 problem podobny do 'we was', rozumiesz?
5 tak, z would, trzeci tryb warunkowy w pierwszej polowie zdania
6 aha, continuous
A 4 w pierwszym?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa