mowa zależna

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o pomoc mam problem z dwoma przykładami
Należy znaleźć dwa błędy w zdaniu
I replied that I haven't but he told me I had been lying ( to jest odpowiedź do zdania He asked whether I'd seen him hide the money the day before)
I told that I was too young and that I had already had a boyfriend ( to jest odpowiedź do zdania He informed me that he had found me a husband)
Proszę o pomoc z tymi przykładami sobie nie radzę resztę zrobiłam
1. zla forma jednego czasownika - nieprzestrzeganie zasady nastepstwa czasow
2. jak sie uzywa 'tell' oraz jak moglo brzmiec w mowie niezaleznej cytowane zdanie o boyfriend
Dziękuję za odpowiedź
czyli
1. I replied that I hadn't but he told me I was lying
2. I told him that I was too young and that I have already had a boyfriend
1 ok
2 poprawione do polowy
och to super, niem wiem jak z tym zdaniem o chłopaku jest tam already więc musi być perfect, może być jeszcze ciągły I had already been having?
Czynnosc nie byla ciagla wiec tylko past perfect
Jak to zdanie brzmiało w mowie niezależnej?
myślę że brzmiało I have already had a boyfriend więc zamienione powinno brzmieć I had already had a boyfriend ale tak jest w tym zdaniu do poprawy
I already had a boyfriend tak?zwykły pas simple?
*past simple
Cytat: aniaa19
myślę że brzmiało I have already had a boyfriend więc zamienione powinno brzmieć I had already had a boyfriend ale tak jest w tym zdaniu do poprawy

Nie. Naprawdę chcialas powiedziec 'już mialam chlopaka'?
uczepiłam się already powinien być past simple prawda?
Cytat: aniaa19
uczepiłam się already powinien być past simple prawda?

Podaj poprawiona wersje zdania w mowie niezaleznej. Jezeli piszesz past simple, to przynajmniej podaj, o ktore zdanie chodzi: niezalezne czy zalezne.
I am too young and that I already have a boyfriend tak powinno brzmieć zdanie w mowie niezależnej moim zdaniem czyli po przekształceniu I was too young and that I already had a boyfriend
teraz ok
ślicznie dziękuję
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia