Rozprawka angielski - Tłumaczenie z polskiego na angielski :)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,potrzebuje rozprawki na jutro wystarczy jedynie przetlumaczy z polskiego na angielsku.
Z gory dziekuje !

Zapewne każdy z nas odbył jakąś podróż, czy to w granicach kraju, czy też poza nimi. Jednak czy warto jest odbywać te podróże? Postaram sie odpowiedzieć na to pytanie.

Po pierwsze wyprawy sławnych podrózników jak podróż Krzysztofa Kolumba, czy Ferdynanda Magellana odmieniły poglądy na świat. W XV wieku nikt nie wierzył, że Ziemia może być kulą. Uważano, że jest płaska, a na jej końcu wody spływają w nieznane. Ten pogląd odmieniły rejsy wyżej wymienionych osób. Krzysztof Kolumb, zakładając, że Ziemia jest kuląpostanowił ją opynąc i dotrzeć w ten sposób do Indii. Nie wiedział jednak, że w czasie podrózy natknie się na zupełnie nowy kontynent, w ten sposób odkrył Amerykę, mysląc, że dopłynął do Indii. Ferdynad natomiast w dowód, że Ziemia jest okrągła postanowił ją opłynąć. Jego załoga dokonała tego, choć sam zginął w czasie rejsu. Te dwie podróże, w których powodzenie nie do końca wirzono zmieniły zupełnie uwczesne poglądy.

Po drugie, ważną częścią podróży jest mozliwoś poznania innych kraji, ich kultur, historii. Odwiedzając inne kraje mamy ogromne możliwości zobaczenia ich dóbr kultury, tym samym poznajemy ich historię. Jest do dla nas bardzo korzystne.

Dużą zaletą podróży po świecie jest możliwość nauki różnych języków, lub szlifowanie ich. Mamy okazję poznać obcy język nie tylko od strony "urzędowej" jak to uczymy się ich w szkole, ale także mowę potoczną, slang. Poznanie ich z obu tych stron jest naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Niejednokrotnie w czasie podrózy coś może nie pójść zgodnie z plane.A to nie zdązyliśmy na planowany samolot, autobus, lub zgubiliśmy nasz bagaż. Takie sytuacje nie są przyjemne, ale dają nam dużo do nauki. Uczymy się w tedy jak postapić w takich sytuacjach, radzić sobie z nieszczęściem. W obcych krajach równiez dzięki temu uczymy się ich języków.

Myślę, że powyższymi argumentami udowodniłam, że podróże bliskie i dalekie są warte ich zrealizowania - dodając nam rozrywki a także uczą.
a ja potrzebuje byc "dopieszczonym" dzisiaj
ergo, napisz sam bez translatora, a ktos sprawdzi

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie