Was/were

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Może mam głupie pytanie odnośnie was / were.
Umiem angielski, ale z powodu niesystematyczności (nie chodzę już do szkoły) mam problem.

Chodzi mi tutaj o zdanie:
All I needed was/were the answers.

Nie wiem, czy tutaj ma być was czy were. Po prostu jakoś oba mi pasują w tym zdaniu.

Proszę o odpowiedź i wyjaśnienie szczegółowego owego problemu.
tradycyjnie powinno byc was, ponieważ 'all' to liczba pojedyncza
jednak teraz jest dopuszczalne were, bo zaraz za czasownikiem znajduje się rzeczownik w liczbie mnogiej
Czyli technicznie rzecz biorąc w takich wypadkach można pisać albo was albo were.

a w takim wypadku byłoby dobre was? All I needed was / were the answer
sam powinienes dojsc do odpowiedzi na to pytanie
Normalnie w tym czasie Past Simple i Continuous należałoby sugerować się osobą. Więc może we wszystkich zdaniach tego typu należy patrzeć na osobę?
no tak, przeciez was/were, is/are, has/have zalezy od ososby
Według mnie musi byc "All I needed were the answers" albo "All I needed was the answer"
@Besan
mylisz się
:), przecież to jest proste, w czasie teraźniejszym brzmi tak: All I need, is the answer, all I need, are the answers albo jak ta piosenka "All I need is love" :)
Pozdrawiam
@Besan
nie, nie masz racji. Poczytaj sobie w ksiązkach.
http://www.grammarphobia.com/blog/2013/01/all-for-one.html
tutaj jest wyjasnione, Besan
napisz was, bo tak się mówi (używa się w takich przypadkach liczby pojedynczej bez względu na dalszy ciąg zdania). A reszta objaśnień gramatycznych, odstępstwa od tej reguły, dodatkowe konteksty interpretacji itp. lepiej odstawić. W naturalnym języku jest l.pojedyncza, w językowych dziwolągach niekoniecznie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka