Praca

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o poprawienie błędów jeśli takowe będą. Byłbym bardzo wdzięczny (: , oraz chciałbym się dowiedzieć czy sens zdania jest ok , a jeśli nie to jak go zmienić. Pozdrawiam


ZADANIE - List do babci/dziadka

napisz po angielsku list do dziadka lub babci
poproś w liście o informacje jak wyglądało ich życie np. 50 lat temu lub w stanie wojennym lub np. gdy byli w waszym wieku, co robili, jak spędzali czas wolny, jakie mieli plany na przyszłość, marzenia itd.
w czasie świąt gdy będziesz się spotykać z rodziną porozmawiaj na ten temat z dziadkami i zbierz informacje aby napisać odpowiedź na list, jeśli nie masz okazji aby się spotkać to napisz list (po polsku oczywiście) do babci lub dziadka lub zadzwoń




Dear Grandson.

I'm fine and in another people opinion I'm look good.In this days in schools you make very interesting projets and exercises.
I offer you my memories with pleasure. In state of war I had 30 years. I was interested musik (for me the best musik was classical). I offten go play tenis with your grandfather. Though the state of war we spent very good time. I always want to be a nurse but life is very surprising and I worked as lawyer. That was suprising dor all my family, but life is life. I always want with your grandfather to built house, and after few years we finally do it! For me it was eerie time, we spent in this house many great years , and in this house we had first child , your mother. When your mum was born I finish my job as lawyer and I spent all time with my child. We play in many games in garden. Always when your mum was angry ,or sad I played some of my classic musik. It was the best way to made she happy. What state of war caused in our life ? I think nothing in my opinion. Maybye your grandfather have some changes in work , but in my environment all was perfect.
I think it's all and I told you many helpful information. Can you tell me what you have from this exercise? I think you'll have the best mark. See you

Grandmother
praca nie na temat
poza tym duzo bledow
Praca na temat ... mam napisać jako babcia, a skoro dużo błędów to je wskaż , My God podobno tu się pomaga...
Cytat: klimek6
Praca na temat ... mam napisać jako babcia...
W poleceniu masz żebyś TY napisał list do babci/dziadka;
edytowany przez Aaric: 07 sty 2015
''i zbierz informacje aby napisać odpowiedź na list,'' , może nie wytłumaczyłem za dobrzy , mój błąd trzeba napisać jako babcia
Przeczytaj dobrze końcowy fragment tego polecenia. Ja wciąż uważam że powinieneś napisać jako WNUK;)
''i zbierz informacje aby napisać odpowiedź na list,'' , może nie wytłumaczyłem za dobrzy , mój błąd trzeba napisać jako babcia
Aj sorki jeszcze raz sie wkleiło , nie no masz w 100% rację , ale już jako wnuk pisałem ,teraz musze jako babcia , bo już z wnuka bylem oceniany , czy dałbyś radę mi porawić błędy ?
Popraw przede wszystkim czasowniki. Niektóre masz w czasie przeszłym a inne w terazniejszym. Jak podajesz wiek, nie możesz użyć czasownika have (30) years, użyj BE (w odpowiedniej formie) i dodaj OLD; Spróbuj uzupełnić opowiednie przedimki.
Są również inne błędy;)
edytowany przez Aaric: 07 sty 2015
Temat przeniesiony do archwium.