Szyk zdania i użytkowość

Temat przeniesiony do archwium.
Mam odpowiedzieć na pytanie: "What do you think is important to eat a good breakfast? W języku angielskim muszę odpowiedzieć w takiej formie:
"[wymienione podmioty] are important".
Ja potrzebuję czasem odpowiedzieć:
"Important are [wymienione podmioty],
gdyż chcę to, co wymieniam [podmioty], umieścić na końcu zdania, ponieważ odpowiadając na proste i mniej ważne pytania zaczyna się zdanie i dalej buduje na bieżąco, a nie najpierw wymyśla, a dopiero później wygłasza. Jak skonstruować zdanie, bym mógł to zrobić?
Może "To eat a good breakfast are important [podmioty]"? Nawet jeśli, to tym razem się udało, ale jak sobie poradzić z takim problemem w innych przypadkach?
np.
these products are important for a good breakfast
edytowany przez zielonosiwy: 16 mar 2015
What do you think is important to eat a good breakfast? Jakoś nie tak z tym zdaniem. Czy dobrze przepisałaś?
edytowany przez Aaric: 16 mar 2015
po angielsku, jeżeli musisz wymyślic cos, co jest podmiotem, to i tak wstawiasz to na poczatku, bo to jest podmiot.
Dobrze, ze zauwazylas te roznice.
Ewentualnie mozesz powiedziec cos w rodzaju: among important things/factors are... albo Important things/factors include...., ale nie naduzywaj takich konstrukcji
W powyzszych konstrukcjach 'for breakfast' mozesz wstawic jedynie po things/factors. Takie sa zasady angielskiej skladni.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa