Problem z planem treningowym

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Już wcześniej zakładałem podobny temat lecz mówiąc szczerze nie zagłębiałem się bardzo mocno w ten trening bo i tak miałem zacząć ćwiczyć jak zrobi się cieplej. Teraz chcąc go zacząć po głębszym wniknięciu w temat, w jednym przykładowym planie wszystko gra a w drugim już nie do końca oto przykłady:

Plan nr 1:
Two days on, one day off
Works each muscle group once every six days
Four day split:
Day 1: Chest
Day 2: Back
Day 3: Shoulders,
Day 4: Quads
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
shoulders back off chest quads off shoulders

Repeat following Monday, picking up with day two workout
Rozumiem to zdanie tak: Zacznij następny poniedziałek od drugiego dnia czyli od tego co robimy we wtorek. Przeskakując w każdym tyg na ten dzień z poprzedniego tygodnia.

Tyg 1:
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
shoulders back off chest quads off shoulders

Tyg 2:
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
back off chest quads off shoulders back

Tyg 3:
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
off chest quads off shoulders back off

I tak aż do tygodnia 7 gdzie wtedy cały cykl jest powtarzany na nowo, czyli tutaj jakby cofamy się w każdym tygodniu o jeden dzień do tylu zachowując zasadę by trenować jedna z 4 wymienionych partii mięśniowych raz co 6 dni i wykonując 2 treningi pod rzad z jednym dniem przerwy.

Wszystko niby gra ale np już w tym planie nie pasuje:
Plan nr 2:
Two days on one day off
Works each muscle once every four days
Three day split:
Day 1: Chest
Day 2: Quads
Day 3: Shoulders

Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
back quads off shoulders back off quads

Repeat following Monday, picking up with day three workout

Tyg 1:
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
back quads off shoulders back off quads

Tyg 2:????? Napisałem go biorąc pod uwagę dzień 3 zeszłego tygodnia:
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
off shoulders back off quads ?? ?? i tak nie pasuje bo jest za duży odstęp pomiędzy tymi samymi ćwiczonymi partiami który miał wynosić 4 dni.

Tyg 2?????Napisałem go biorąc pod uwagę dzień 3 TRENINGOWY(Day 3: Shoulders)
Mon Tues Wed Thur Fri Sat Sun
shoulders back off quads back quads off tutaj dodatkowo ze partie występują bardzo blisko siebie to jeszcze nie zachowuje zasady 2 dni treningu i jednego dnia wolnego.


Ogólnie nie rozumiem tylko jak rozpisać ten trening na następne tygodnie z zachowaniem zasad i tych dwóch zdań Repeat following Monday, picking up with day three workout i w pierwszym przypadku tego Repeat following Monday, picking up with day two workout, proszę o odpowiedzi osób które są pewne o co tutaj chodzi i jeśli to możliwe udowodnienie że mają racje pokazując jak trening będzie wyglądać przy kilku tygodniach pamiętając o zasadach co ile trenujemy dane partie i dwóch treningów pod rzad z jednym dniem wolnego. Jeśli to możliwe proszę o dokładne wyjaśnienie/wytłumaczenie powyższych wytłuszczonych zdań.
Bardzo dziękuje za pomoc! :)
mysle, ze w drugim programie dobrze zaczles, a od srodkla drugiego tygodnia trzeba stosowac
off shoulders back off quads off shoulders back off quads...
to Ci zapewni cwiczenie kazdej partii co 4 dni.
Nie do końca ponieważ miało być dwa treningi pod rząd i jeden dzień wolnego.
A dodatkowo w twoim przykładzie ćwiczę każdą partie co 5 dni a nie co 4.
edytowany przez Pocket: 07 maj 2015
co 5 dni, czyli jest odstep 4 dni.
Ohh, odstęp 4 dni to nie to samo co ćwiczenie co 5 dni spójrz na plan 1 jak wygląda ćwiczenie co 6 dni tej samej partii.
Z resztą naprawę nie chce się z Tobą kłócić i jestem Ci wdzięczny że próbowałeś pomoc lecz skończmy tą dyskusje pomiędzy sobą.
Więc..Czy ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi?
w takim razie zignoruj rade 'with day three workout'
rob tak
back quads off shoulders back off quads shoulders off back quads off shoulders back off quads shoulders off
mg to czlowiek renesansu: belfer, tłumacz, trener fitness
Tylko ja właśnie po to założyłem ten temat aby uzyskać wyjaśnienie/tłumaczenie tego zdania.
Jeśli zrozumie to zdanie: Repeat following Monday, picking up with day three workout lub Repeat following Monday, picking up with day two workout zrozumie jak samodzielnie zbudować własny plan pod te zasady. Nie chce tego ignorować i robić nie poprawnie.

@ciekawa sprawą jest fakt że tylko wy (zielonosiwy i mg) komentujecie moje tematy :)
edytowany przez Pocket: 07 maj 2015
dobrze rozumiesz zdanie, prawdopodobnie autor sie pomylil.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka