kick off a/the day

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiem czy powinienem użyć a czy the.
Chcę zrobić check-in na pływalni 'perfect way to kick off a/the'
THE bo mowisz o bardzo szczegolnym dniu
Tak, ale pomyślałem, że może ogólnie dobry sposób by zacząć jakikolwiek dzień, stąd 'a'.

Dzięki
tak, jezeli piszesz o jakimkolwiek dniu, to nalezy uzyc 'a', ale to zabrzmi dziwnie, bo kto ma zwyczaj zaczynania wiekszosci dni od wizyty na plywalni? Co innego, gdybys napisal np. o cwiczeniach w mieszkaniu.
Rozumiem, dzięki :)
A jeszcze jedno pytanie: jaki wydźwięk ma wyrażenie go hard at the gym?
Nie znam tego wyrażenia, ale brzmi slangowo i intuicyjnie znaczy "ostro ćwiczyć na siłce" :)
Co mniej więcej znaczy to wiem. Ale jaki ma wydźwięk, jaka grupa ludzi to używa, wszyscy? Bardzo popularne jest ostatnio wszędzie wyrażenie go hard or go home..
Stąd chciałem się coś więcej o tym dowiedzieć
Mówiłem, że wydźwięk ma slangowy. W urzędzie czy w sklepie tego nie powiesz. Intuicja mi podpowiada, że to wyrażenie amerykańskie, ale mogę się mylić. Co do użycia - nie wiem kto tego używa, bo nie mieszkam w UK/US.
Haha no raczej, że w urzędzie nie ;)
Cytat: xpabloxx1
Co mniej więcej znaczy to wiem. Ale jaki ma wydźwięk, jaka grupa ludzi to używa, wszyscy? Bardzo popularne jest ostatnio wszędzie wyrażenie go hard or go home..
Stąd chciałem się coś więcej o tym dowiedzieć

co do going hard to to tez mozliwe ze moglo to pryjsc z zargonu wojskowego
military NAVSPEAK, Navy Seals, te sprawy bo
tak jak 'they're coming in hot albo 'we'll rolling up on target hard', ma bardzo podobny 'charakter atatku'

tu w 0:17 to wlasciwie te SWCC boats wlasnie w taki sposob sie zachowuja
no ale znaczenie ogolne do odpowiedniego kontekstu to juz nietrudno sobie wyobrazix

tu tez gdzies chyba to jest:

sporo przykladow jest z samym 'go hard' natomiast w American Contemporary corpus
w dzidzinie sportu i wysilki ale ni etylko, w Senacie raczej nie, ale mzna powiedzie ze ktos going hard after somebody w roznych kontekstach
Dzięki wielkie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa