Proszę o pomoc w owym zadaniu

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w następującym zadaniu . Jest ono częścią testu sprawdzającego umiejętności po wykładach gramatyki opisowej na mojej uczelni. Tylko dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc , ponieważ razem z innymi studentami próbowaliśmy już wielu odpowiedzi (nawet tych które potwierdziały wiarygodne źródła) i żadne nie były prawidłowe . Możliwe że program przyjmujący odpowiedzi jest wadliwy. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Oto tekst który trzeba uzupełnić odpowiednimi lukami :
Phonology deals with the description of the ................ (two words) while phonetics is mainly concentrated on the description of the sound phenomena collectively referred to as ............ which reflect the realisational aspects of the former term. In order to satisfactorily describe consonants one must specify such parameters as the place of articulation, the manner of articulation, and the presence or absence of voice .As regards articulators, one can make distinction between........and ........ones.
Zamieszczam liste odpowiedzi które zostały sprawdzone i w systemie oznaczone są jako nieprawidłowe :
1 luka : sound patterns , sound system , speech sounds , sound structures , phoneme systems
2 luka : sound , sounds , sound-making, speech, phones , phonemes
3 luka : mobile , active , abrupt
4 luka : immobile , passive , gradual
Z góry dziękuję za pomoc
wpisz najpierw swoje odpowiedzi
Moimi odpowiedziami są wszystkie te wymienione na dole tekstu , są to odpowiedzi zarówno moje jak i znajomych którzy też spędzili przy tym mnóstwo czasu , a system nie zaliczył żadnej z nich, w tym cały sęk.
a moze trzeba po kazdym wpisanym slowie np. dodac spację?
W systemie wygląda to inaczej niż tu , przepisałem tekst ręcznie. Także raczej nie jest to problem spacji , ale dziękuję. Podbijam , czy ktokolwiek ma jakieś pomysły co do poprawnych odpowiedzi ?
Jeżeli wypróbowaliscie wszystkie możliwości i 'system' nie zaliczył to jak możemy pomóc?
To nie są wszystkie możliwości , te które próbowaliśmy to , to co nam do głowy przyszło , ale bardzo możliwe , że nie znaleźliśmy jeszcze poprawnej odpowiedzi albo jest ona po prostu inaczej nazwana . Jeśli ktoś spojrzy na to świeżym okiem może przyjdzie mu coś do głowy .
a w notatkach z wykładu tego nie macie?

nie ma tylko jednej, pasujacej pod klucz definicji dla danej dyscypliny naukowej; jak zapytasz stu fizykow o definicje fizyki, to dostaniesz wiele zupelnie odmiennych odpowiedzi
Zgadzam się, że nie ma . Ale wszystko wskazuje na to, że test jest źle napisany i nie bierzę tego kryterium pod uwagę . W notatkach co najśmieszniejsze na przykład przy podziale Articulators , jest wyraźnie napisane Mobile/Immobile, ale co z tego jeśli taka odpowiedź jest flagowana jako błędna podczas wyników testu .
czy zla odpowiedz dotyczy kazdej luki z osobna, czy calosci?
Każdej z osobna, na forum zamieściłem fragmenty większego tekstu z lukami . Pokazałem tu tylko te w których wyświetla się błąd.
a probowales 3 immobile 4 mobile
Pomogło , dziękuję
Temat przeniesiony do archwium.