Co sądzicie o takim podejściu do nauki kolejnego języka (nie pierwszego).

Temat przeniesiony do archwium.
Tj. do hiszpańskiego

Postanowiłem, że na początku będę po prostu słuchał, więc oglądam serial Extra Espanol żeby osłuchać się z rytmem tego języka i wymową (sam się zastanawiam czy włączać napisy czy nie, bo tak bez napisów, to właściwie nie wiem jakie słowo (ciąg liter) oni wymawiają, a tak jak włączę napisy to pomimo, że nie znam żadnego słowa jestem w stanie zrozumieć jakieś podstawowe zwroty z kontekstu/scen). I pewnie gdzieś w podświadomości także i ich wymowę. Poza tym scenariusz odcinków jest taki sam jak w Extra English, wiec pamiętam niektóre kwestie i przez to czasami mogę zrozumieć co kto mówi.

Zaś jak się osłucham to planuję od razu nagrywać siebie na kamerę/dyktafon i po prostu mówić jak już poznam jakieś proste zwroty, nawet jakbym miał mówić w sposób "Ali chce jeść", ogólnie najlepiej bym poszedł z kimś na wymianę językową ja komuś angielski ta osoba mi hiszpański, albo będę gadał z kimś przez Skype'a albo sięgnę po pomoc Native'a tylko to jak poznam pewien zasób słów, chciałbym też w związku z nauką nowego języka prowadzić bloga w tym języku lub dla siebie pamiętnik.

I równolegle z mówieniem, słuchać będę nadal (audiobooka tej książki którą kupię), bo kupię sobie książkę widziałem w empiku coś podobnego do serii "Kryminał z angielskim" A1/A2 i będę ją czytał i tłumaczył nieznane mi słówka i korzystając z fiszkoteka.pl robił listy słówek lub też zastanawiam się nad też widziałem taką książkę która z jednej strony ma tekst po hiszpańsku z drugiej po polsku.

Bo angielski znam bardzo dobrze, ale nauka zajęła mi sporo czasu i teraz na bazie swoich doświadczeń chciałbym hiszpańskiego nauczyć się do B2 możliwie szybko/skutecznie/nie nudząc się.

A za dzieciaka jakby nie było na początku słuchamy rodziców/ zaś mówimy zaś uczymy się pisać/czytać i na samym końcu gramatyki, oczywiście na początku wypadałoby przejrzeć choćby podstawowe formy gramatyczne, żeby łapać np. w którym czasie ktoś mówi, ale nie żebym się ich uczył.


A poza tym to fajne doświadczenie tak oglądać serial w innym języku, nie znając go kompletnie, a jednak skupiając się na nim, to coś innego niż słuchanie jakiejś piosenki w tle, tu skupiam się na rytmie/wymowie/dźwięczności języka.

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego